AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

GALÉRIA: Pozrite sa na dvojčatá monackého kniežaťa

Monacká kňažná Charlene a knieža Albert si pár dní pred Vianocami priviezli domov dva najkrajšie darčeky. Zoznámte sa s Gabriellou Therese Máriou a Jacquesom Honoré Rainier.
GALÉRIA: Pozrite sa na dvojčatá monackého kniežaťa

Ako prvé prišlo na svet 10. decembra dievčatko, avšak za následníka trónu je považovaný až chlapec.

Dvojčatá sa narodili predčasne. Mali byť skutočne až darčekom pod stromček. Knieža Albert II. do poslednej chvíle nepoznal ich pohlavie. Nechcel a požiadal o to svoju manželku, bývalú plavkyňu Charlene, aby mu to nehovorila.

profimedia-0213999734.jpg 

Ide o prvé fotografie novonarodených dvojčiat. Vydal ich ešte v nemocnici princeznej Grace časopis Match Paris. Ako je obvyklé, chlapček je vo svetle modrých dupačkách a dievčatko v ružových.

Práve na dnešok (7. januára) sľúbil knieža Albert, predstavenie dvojčiat verejnosti. Monako oslavuje štátny sviatok.

profimedia-0214006992.jpg

Ide o prvé dvojčatá v rode Grimaldiovcov od trinásteho storočia, kedy je datovaný počiatok tohto rodu. Kráľovským párom sa už v minulosti narodili dvojčatá, ale tie monacké sú prvé, ktoré majú nárok na trón.

Ďalšie dvojičky na kráľovských dvoroch nájdete v Dánsku. Korunný princ Frederik s manželkou Mary majú trojročné dvojčatá Vincenta a Josephinu, avšak chlapec je až štvrtý v poradí nároku na trón a jeho sestra piata.

profimedia-0214006987.jpg

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma