AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Existujú lieky, ktoré mamičku pripravia na pôrod? Áno!

Vy sa pýtate, my odpovedáme.
Existujú lieky, ktoré mamičku pripravia na pôrod? Áno!

Otázka

Existujú nejaké lieky, ktoré budúcu mamičku „pripravia“ na pôrod a následne urýchlia rekonvalescenciu a hojenie?

Odpoveď

MUDr. Tomáš Karhan: Základným liekom, ktorý nastávajúcim mamičkám dávame po dobu 1 týždňa pred pôrodom, je Arnica montana 9 CH. Keby ju v lekárni nemali, môže sa podávať Arnica v riedení 5 CH. Žena ju cmúľa už týždeň pred pôrodom – 2-krát denne 5 guličiek. Tento liek zlepší kondíciu drobných cievok, takže krvácanie je výrazne menšie.

Ďalším užívaním, a to celý týždeň po pôrode, všetky modriny a pomliaždeniny veľmi pekne a rýchlo miznú. Arnica je najsilnejší liek prípravy na pôrod a odporúčame ho všetkým mamičkám. Ženám, ktoré idú na cisársky rez, pridávame liek Staphysagria, opäť v riedení 9 CH, prípadne 5 CH.

Tento liek je veľmi vhodný pri hojení rán spôsobených rezom, ktorý robí pôrodník, aby vybral dieťatko alebo dieťatká. Liek sa začína užívať niekoľ ko dní pred operáciou a pokračuje sa 5–7 dní po zákroku. Doba hojenia je potom skutočne oveľa kratšia, tak isto ako pri iných ostrých rezných ranách.

Keby nastávajúca mamička bola veľmi úzkostlivá (strach sa často objavuje hlavne u prvorodičiek), pridávame ďalšie dva homeopatické lieky. Prvým
je Gelsemium 9 CH, ktorý je vhodný pre mamičky, ktoré od samého ľaknutia tuhnú, strácajú dynamiku a zosypú sa do seba.

Druhý liek sa volá Argentum nitricum 9 CH a hodí sa pre ženy, ktoré zmätkujú, každú chvíľu by robili niečo iné, sú nepokojné a skáču v myšlienkach z jednej veci na druhú. Toto sú 4 najdôležitejšie homeopatické lieky k pôrodu, ktoré sa využívajú pre ich výhodnosť a úplnú chemickú neškodnosť. Užívajú sa dvakrát denne, cmúľa sa 5 guličiek.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma