AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Dvaja mladí hráči z ŠK Slovan Bratislava odlietajú dnes reprezentovať Slovensko

Obaja chlapci trénujú v ŠK Slovan Bratislava a na reprezentáciu Slovenska ich pripravovali aj slávni slovenskí futbalisti a futbalové legendy.
Dvaja mladí hráči z ŠK Slovan Bratislava odlietajú dnes reprezentovať Slovensko

V rámci projektu Futbal pre priateľstvo odlietajú dnes dvaja mladí hráči futbalového klubu ŠK Slovan do Moskvy, kde budú Slovensko reprezentovať v rámci projektu Futbal pre priateľstvo.

V rámci projektu a v spolupráci s partnerom projektu, futbalovým klubom ŠK Slovan Bratislava, boli vybraní Tomáš Husarčík a Michal Bodnár, ktorí budú Slovensko reprezentovať v rámci vyvrcholenia tohto ročníka projektu v Moskve (8. – 15. júna).

Tomáš Husarčík bude v úlohe mladého útočníka a Michal Bodnár v úlohe mladého novinára. Slovenský útočník bude súčasťou tímu nazvaného Ďateľ cisársky (Chocholák kráľovský) a zahrá si spolu s obrancami z Belize a Guatemaly, brankárom z Nemecka a stredovými hráčmi z Kanady a Nikaraguy. Všetkých 32 tímov je zložených z hráčov a hráčok z rôznych krajín a regiónov sveta s rozdielnymi schopnosťami, aby sa tak ďalej propagovali hlavné princípy projektu - rovnosť a priateľstvo. Michal Bodnár, ktorý si v rámci projektu vyskúša rolu mladého športového novinára, bude spolu so svojimi mladými kolegami z 211 krajín a regiónov sveta, pôsobiť v rámci detského tlačového centra. Spolu s nimi bude na mieste aj viac než 5 000 novinárov z celého sveta. „Som veľmi šťastný, že som bol vybraný, a veľmi sa teším, že budem reprezentovať Slovensko a že sa zúčastním na programe v Moskve. Návšteva otváracieho stretnutia majstrovstiev sveta je pre mňa splneným snom!“ povedal Tomáš Husarčík. Na cestu do Moskvy sa teší aj Tomáš Bodnár, ktorý tak bude mať možnosť spojiť dve veci, ktoré má rád, a to futbal a písanie. „Teším sa, že z Moskvy budem na Slovensko posielať samé úžasné správy,“ povedal Tomáš.

1. My Friends - Devotion B.jpeg2. Happy Face - Devotion A.jpeg

Projekt podporuje aj veľa medzinárodných futbalových osobností, medzi nimi generálna tajomníčka FIFA Fatma Samoura a slávny futbalový hráč Marco Van Basten. Na Slovensku sa k projektu pripojil Ivan Hrdlička, bývalý slovenský futbalista, záložník, československý reprezentant, účastník majstrovstiev sveta roku 1970 v Mexiku. So Slovanom Bratislava získal v sezóne 1968/69 Pohár víťazov pohárov v roku 1969. „Veľmi ma teší, že som spoznal týchto dvoch chlapcov, ktorí budú Slovensko reprezentovať, a že som sa s nimi mohol porozprávať o hodnotách, ktoré projekt podporuje a ktoré sú dôležité pre každého úspešného futbalistu. Verím, že im tento projekt prinesie nezabudnuteľné zážitky a skúsenosti, z ktorých budú ťažiť celý život. Určite sa s nimi pred ich cestou do Moskvy ešte rád stretnem a potom sa budem tešiť na zážitky, ktoré si privezú späť,“ povedal Ivan Hrdlička.

DSC_5237 (1).jpegDSC_5237.jpeg

Realizátorom projektu je spoločnosť Gazprom, oficiálny partner FIFA a Majstrovstiev sveta vo futbale v Moskve. Futbal pre priateľstvo je jedným z najväčších projektov v oblasti športu a korporátnej spoločenskej zodpovednosti v histórii. Mladí ambasádori z 211 krajín a regiónov sa spoločne stretnú v Moskve pred začatím majstrovstiev sveta a dokonca sa zúčastnia aj na otváracom stretnutí tejto celosvetovej udalosti. Okrem toho je pre nich pripravený program plný zaujímavých a inšpiračných workshopov a stretnutí s cieľom posilniť v mladých ľuďoch vnímanie základných deviatich hodnôt, ktoré projekt propaguje – priateľstvo, rovnosť, férovosť, zdravie, mier, odhodlanie, víťazstvo, tradícia a hrdosť.

KRÁTKY ROZHOVOR S CHLAPCAMI

Tomáš Husarčík

1. Ako sa tešíš do Moskvy?

Veľmi sa teším hlavne na otvárací zápas Rusko vs. Saudská Arábia. Teším sa aj na nových kamarátov z rôznych krajín sveta, workshopy, tréningy a na finálový turnaj.

2. Ako sa pripravuješ do Moskvy?

Poctivo chodím na tréningy a zdokonaľujem svoje futalové zručnosti. Takisto sa zdokonaľujem v angličtine.

3. Kto je tvoj futbalový idol?

Mojím idolom je Neymar Jr. a Eden Hazard.

4. Čo je pre teba ako futbalistu dôležité?

Keďže futbal je tímová hra, tak v prvom rade je pre mňa dôležitý kolektív. Snažím sa byť kamarát s každým hráčom v družstve. Taktiež je pre mňa ako útočníka veľmi dôležitá technika práce s loptou, zrýchlenie a ťah na bránku. 

5. Ktorému mužstvu budeš fandiť na MS 2018 a čo si myslíš, kto sa stane majstrom sveta?

Určite budem fandiť Brazílii, pretože za ňu bude hrať Neymar a takisto si myslím, že Brazília nahradí Nemecko ako nový majster sveta.

03F86774-F4AF-4644-80E5-654F84D343F4.jpeg59182372-038C-435B-A74B-5558710D6AB6.jpeg

Michal Bodnár

1. Ako sa tešíš do Moskvy? 

Do Moskvy sa veľmi teším, je to zatiaľ môj najväčší úspech vo futbalovej kariére.

2. Ako sa pripravuješ do Moskvy? 

Pripravujem sa každý deň. Trénujem so svojim tímom Slovan Bratislava a využívam tiež svoj voľný čas a trénujem aj iné pohybové aktivity (plávam, behám). 

3. Kto je tvoj futbalový idol? 

Môj futbalový idol je Lionel Messi. Je veľmi rýchly technicky a hlavne je naozaj tímový hráč. Chcel by som byť ako on.

4. Čo je pre teba ako futbalistu dôležité? 

Pre mňa ako futbalistu je veľmi dôležitý životný štýl, spánok, strava, ale aj oddych. Učím sa angličtinu, lebo dúfam že ju využijem keď budem hrávať za veľký klub.

5. Ktorému mužstvu budeš fandiť na MS 2018 a čo si myslíš, kto sa stane majstrom sveta? 

Fandiť budem Argentíne ale myslím si, že víťazom sa stane Nemecko.

KRÁTKY ROZHOVOR S IVANOM HRDLIČKOM

1. Ako sa Vám páči projekt?

Je to výborná vec pre mladých hráčov, pretože sa majú možnosť zoznámiť s hráčmi z celého sveta. Jedná sa o možnosť zoznámenia sa s futbalom na tej najvyššej úrovni v rámci Majstrovstiev sveta. Atmosféra bude určite úžasná a bude pre mladých hráčov zážitkom na celý život.

2. Aké sú dôležité hodnoty pre mladých futbalistov?

Určite medzi hlavné hodnoty patrí fair-play a čestnosť. Veľmi dôležitá je aj tímová práca, na ktorej veľmi záleží. Je to dôležité nie len pre mladých futbalistov ale pre celý futbal.

3. Na čo najradšej spomínate vo svojej kariére?

Na začiatky, kedy sme hrali pouličný futbal. Mali sme malé brány a všetko sme si organizovali sami. Do Slovana som vstúpil v 13tich rokoch a do A mužstva v roku 1962. Našim najväčším úspechom bola iste výhra nad FC Barcelona v roku 1969, kedy sme vyhrali PVP.

4. Ako teraz fungujete v Slovane?

Od roku 2015 som trénerom prípravky U7 - chlapci ročník 2011. Pred tým som tiež trénoval dorastencov.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma