AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Domáce bylinky: vypestujte si zdravie!

Ak chcete mať kedykoľvek poruke čerstvé vitamíny, a navyše by ste si svoj domov radi skrášlili, potom pestovanie byliniek predstavuje ideálnu možnosť. Nenechajte sa odradiť tým, že nemáte k dispozícii záhradu, a postavte si prospešné zelené rastlinky napríklad na okenný parapet.
Domáce bylinky: vypestujte si zdravie!

Určite si to bude vyžadovať aj trochu trpezlivosti, kým sa dočkáte očakávaného zeleného výsledku, ale nebojte sa. Nenechajte sa odradiť ani možnými počiatočnými neúspechmi. Skúste si trebárs na začiatok miesto semienok kúpiť malé predpestované rastlinky na farmárskom trhu.

Skráti sa tak doba čakania na vyrastenú bylinku, ktorú budete môcť konzumovať, navyše sa vyhnete tomu, že by ste kúpili staré semená, u ktorých môže byť klíčivosť znížená. Na druhej strane sa ochudobníte o ten blažený pocit, keď vidíte, ako vďaka vašej starostlivosti vyrastá z pôdy prvý zelený lístok. Sami si teda vyberte, akou cestou sa k bylinkám dostanete... 

Vyberte si správny druh

Najprv si ujasnite, ktoré bylinky chcete vypestovať. Buď stavíte na klasiku, ako
je pažítka a petržlen, alebo si vytvoríte naozaj liečivý záhonček (šalvia, medovka).

A možno sa tiež rozhodnete rozšíriť svoje kulinárske umenie o francúzsku či taliansku kuchyňu, preto si zasadíte rozmarín, tymian, bazalku či estragón. Ak budete chcieť pestovať viac druhov v jednej nádobe, nezabudnite si dopredu zistiť, ktoré bylinky spolu môžu existovať, a ktorým to, naopak, škodí. 

V čom pestovať

Ponuka materiálov je skutočne veľká. Vyberať môžete z tradičných hlinených nádob, kovových (elegantné, ale časom zhrdzavejú), látkových či drôtených (vojde sa do nich málo zeminy), drevených (pôsobia prirodzene, ale majú kratšiu životnosť) alebo plastových (pozor na dostatočné zaťaženie).

Pri kupovaní vhodnej nádoby berte do úvahy predovšetkým nosnosť miesta, kam kvetináč umiestnite, ďalej veľkosť, prípadne farbu, pokiaľ chcete pestovať bylinky nielen na účel, ale i pre potechu oka.

V obmedzenom priestore platí napríklad to, že viac malých nádob by mohlo pôsobiť trochu chaoticky. To isté platí aj na nesúrodosť štýlu a farieb. Samozrejme, môžete sadiť bylinky do jednej nádoby, pre začiatočníkov je však vhodnejšie použiť oddelené nádoby. 

Vhodná zemina

Zabezpečte správny odtok vody, aby sa zemina nepremokrovala a rastlinkám nezahnívali korene. Zabránite tomu drenážnou vrstvou s hrubšou štruktúrou na dne kvetináča.

Zemina by mala zodpovedať nárokom byliniek, napríklad tie stredomorské si vyžadujú zeminu zmiešanú s pieskom. Rozhodne by ste sa mali vyhnúť hnojivám a zmesiam s obsahom rašeliny, ktorá pôdu okysľuje, kým bylinky si žiadajú zeminu skôr zásaditú. 

Zo supermarketu?

Každý si určite niekedy priniesol z nákupu okrem iného plastový kvetináčik s nejakou bylinkou. Tieto bylinky sú určené prevažne na jedno použitie, neznamená to však, že by nemohli prežiť aj oveľa dlhšie.

Ako na to? Pokiaľ je zemina vysušená, namočte kvetináčik na pár minút do vody. Z plastovej nádobky presaďte rastlinku do novej. Najprv ju postavte k oknu, po pár dňoch na parapet či balkón. Opatrne zalievajte, pri otrhávaní vždy pár lístkov ponechajte. 

Potrebná vlaha

Vplyv na rýchlosť vysychania zeminy má okrem frekvencie vášho zalievania aj materiál kvetináča (hlinené, zavesené a malé vysychajú rýchlejšie) a stanovisko (pri orientácii na juh bude nutná častejšia zálievka). Balkónoví pestovatelia sa často pasujú s problémom tvrdej vody.

Pokiaľ nemáte možnosť „nachytať“ dažďovú vodu, môžete skúsiť zmäkčiť tú kohútikovú: nechajte vodu odstáť alebo ju pár minút prevarte. Vždy myslite na to, že občasné prisušenie napácha menšie škody než premokrenie! Napríklad bazalke pri premokrení zožltnú lístky, čo mnohí berú ako signál usychania, teda zalievajú a zalievajú, ale rastlinka tým vlastne umiera...

A čo si počať s uschnutou rastlinou? Ponorte kvetináč na niekoľko desiatok minút do vedierka s vodou. 

Spracovanie

Základným spôsobom je, samozrejme, zber, a to hneď pri varení alebo na následné použitie. Nechcelo by to však aj niečo trošku špeciálne? Vaša rodina určite ocení bylinkovú soľ, kedy na vrstvu morskej soli nakladiete vrstvu nasekaných byliniek, zasypete soľou a pokračujete v tomto striedaní.

Na čerstvom pečive zase oceníte bylinkové maslo: kocku masla nechajte zmäknúť pri izbovej teplote a dôkladne ho premiešajte s nasekanými bylinkami. Maslo potom zabaľte do alobalu či dajte do misky a nechajte v chladničke stuhnúť.

Aj ako prípadný darček blízkym môžete naložiť bylinky do octu: nasekajte bylinky na kúsky, naložte do pohára a zalejte horúcim, nie však vrelým jablčným octom (na pol litra octu plnú hrsť byliniek, čím viac ich dáte, tým aromatickejší ocot bude).

Uzavretý pohár potom nechajte asi tri týždne stáť a pravidelne pretrepávajte. Tak isto môžete bylinky naložiť aj do oleja (nie však horúceho!). A ktoré rastlinky použiť? Do octu sa hodí bazalka, tymian, rozmarín, do oleja trebárs tiež majorán. 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma