AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Dojčatá a jedálniček: Kedy ponúknuť dieťaťu potenciálne alergény?

Sú potraviny, ktoré síce dobre chutia, ale u citlivých osôb môžu vyvolať veľké nepríjemnosti. U malých detí to môže byť zvracanie, hnačky či nepokoj, u starších detí vyrážky, opuch alebo dýchavičnosť. Alergie na potraviny vedia pekne potrápiť, avšak, dnes sa ukazuje, že skorý kontakt s „nebezpečnými“ potravinami môže alergiám predchádzať. Aká je teda pravda a kedy je vhodné potenciálne alergény do jedálnička dojčaťa zavádzať? Množstvo rodičov stále žije s mylnou predstavou, že keď svojim deťom nebudú niektoré potraviny preventívne ponúkať, znížia tak riziko vzniku alergií.
Dojčatá a jedálniček: Kedy ponúknuť dieťaťu potenciálne alergény?

Kedy začať s príkrmami?

Imunita dieťaťa súvisí okrem iného aj s tým, ako sa dieťa v rannom veku stravuje. Samozrejme, veľký vplyv na to majú aj genetické predispozície, ktoré je však ťažké ovplyvniť. Práve preto by sme mali dbať o to, čo ovplyvniť môžeme a teda, čo jeme. Nesnažte sa dieťa chrániť tým, že mu budete odopierať potraviny, ktoré sú podľa vášho názoru nevhodné a pokúste sa pri zostavovaní jedálnička akceptovať výživové odporúčania.

  • S príkrmami nezačínať skôr ako po ukončení 4. mesiaca.
  • Najlepšie je začať so zeleninovým, respektíve mäsovo-zeleninovým príkrmom, ktorý môžete dieťaťu dať na miesto poslednej porcie mlieka.
  • Spočiatku je vhodné podávať príkrm z jedného druhu zeleniny (mrkvu, karfiol, špenát či brokolicu) a postupne počas 2 až 3 týždňov začnite s viaczložkovými príkrmami s pridaním ľubovoľného mäsa (asi 20 g), toto množstvo postupne stúpa (na 35 g). Až potom príde na rad ovocie
  • Ovocie ponúknite spravidla ako dopoludňajšiu desiatu, ktorú neslaďte.
  • Nový druh ovocia podávajte opäť samostatne, aby ste prípadne mohli vylúčiť neznášanlivosť a alergické reakcie. Keď sa neznášanlivosť vyskytne, budete ľahko vedieť, ktorá potravina ju spôsobila. Tú potom môžete na týždeň vysadiť a potom skúsiť ponúknuť znova. Pokiaľ by sa reakcia opakovala, jeho ďalšiu konzumáciu odložte o pár mesiacov, prípadne sa poraďte s lekárom. Určite nepodávajte dieťaťu všetky druhy potravín naraz a v prvých mesiacoch všetko rozmixujte.      

Ako zvýšiť pravdepodobnosť potravinovej tolerancie

Mamičky sa najviac zaujímajú o to, kedy môžu dieťaťu ponúknuť mliečne výrobky, vajce, lepok a ryby. Ešte donedávna sa povrávalo, že čím neskôr začneme s potravinami, ktoré môžu alergiu vyvolať, tým je to pre dieťa lepšie. Dnes je to práve naopak. Samotní alergiológovia prehodnotili svoje názory týkajúce sa zaraďovania potenciálnych alergénov do stravy. V súčasnosti už existujú štúdie, ktoré jasne hovoria, že čím neskôr sa tieto alergény dostanú do stravy dojčiat, tým je väčšie riziko vzniku alergie a celiakie v budúcnosti.

 Alergiológ MUDr. Jiří Novák z NZZ Ústrednej vojenskej nemocnice hovorí: „Dôležité je správne načasovanie kontaktu črevnej sliznice dieťaťa s látkami spôsobujúcimi imunitnú odozvu a alergickú reakciu. Jedine tak môže byť imunita dojčaťa správne naprogramovaná.“

To potvrdzuje aj alergiológ a imunológ MUDr. Martin Fuchs. „Takzvané bezpečné okno zaradenia týchto alergénov do stravy je medzi 4 a 6 mesiacom veku dieťaťa,“ hovorí Fuchs. Pokiaľ ide o výlučné dojčenie bez mliečnych prídavkov alergiológ Novák tvrdí, že z hľadiska prevencie alergie je vhodné počas prvých štyroch mesiacov života . Je zbytočné sa obávať, žeby sa uvareným žĺtkom alebo rozdrobenou piškótou v mliečnej kaše dieťatku na začiatku piateho mesiaca ublížilo. Na druhej strane je dobré s mierou – lepok áno, mliečne výrobky áno, vajce áno, ryby áno, ale nenechajte jedálniček založený iba na týchto potravinách.

Tip na vhodné jedlo obsahujúce lepok: dojčatá zbožňujú kašičky a piškóty. Nemusíte sa báť zaradiť ich do jedálnička už okolo 6. mesiaca veku. Vyskúšajte Hamánka Ovocnú kašičku s piškótami, ktorá bola špeciálne vyvinutá pre potreby dojčiat. Kašička je doplnená o obľúbené piškóty.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma