AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Detská kolika - čo pomáha?

Vy sa pýtate, my odpovedáme.
Detská kolika - čo pomáha?

Otázka

Naše deväťtýždňové bábätko má od druhého týždňa problémy s bruškom. V pôrodnici bolo preliečené antibiotikami, pretože sa napilo plodovej vody. Dojčila som len mesiac, malý bol dokrmovaný už v pôrodnici, teraz je na Nutrilone HA a už mesiac má stolicu sfarbenú dozelena.

Cez deň nedokáže spať viac než päť minút, najväčšie koliky má večer, trvajú dve až tri hodiny a sú sprevádzané neuveriteľne silným plačom, ktorý sa nedá zastaviť. Boli sme v nemocnici, čakáme na výsledky vyšetrenia krvi kvôli možnej intolerancii laktózy a alergii na bielkovinu kravského mlieka. Zatiaľ nám odporučili dávať troje liekov na koliku v dosť veľkých dávkach – nemôže mu to uškodiť?

Odpoveď

Pediater: Neviem, ako vaše dieťatko prospieva a ako celkovo proporčne vyzerá, ale ak výsledky vyšetrení z nemocnice budú bez patologických nálezov, potom možno predpokladať, že ťažkosti sa začali dysmikrobiou po antibiotickej liečbe.

Čo sa týka liečby, mám výborné skúsenosti so silnejším probiotikom Colinfant, ktoré je na predpis. Počkajte na výsledky z nemocnice, či nebude treba iné špeciálne mlieko. Inak môžete vyskúšať aj iné výrobky, napríklad Bebu sensitive pre deti s ťažkosťami s trávením. Pokiaľ by bábätko prestalo prospievať, je nutné ďalšie vyšetrenie, aby sa vylúčili metabolické chyby, ale to si na gastroenterológii iste postrážia.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma