AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Dcéra žiarli na priateľa

Vy sa pýtate, my odpovedáme.
Dcéra žiarli na priateľa

Otázka

Mám osemročnú dcérku, s ktorou som sa pred rokom a pol odsťahovala od manžela. Neklapalo nám to, jedinou možnosťou bol rozvod. Dcéra sa s exmanželom pravidelne vída a aj ja s ním vychádzam v rámci možností v pohode. Po presťahovaní dcéra všetko zvládala, ale pred tromi mesiacmi som si našla nového priateľa a začali sa problémy.

Pritom je na ňu dobrý, vždy jej privezie nejaké malé prekvapenie. Ona však na neho hrozne žiarli, stráži ma, aby som mu náhodou nevenovala viac pozornosti než jej. Snaží sa na seba všemožne upozorňovať a rozdeliť nás. Pritom sa jej naozaj veľmi venujem. S priateľom plánujeme spoločnú budúcnosť, ale neviem, ako zariadiť, aby ho prijala.

Odpoveď

Mgr. Tereza Beníšková: Správaniu dcérky sa nečudujte, dlho ste pre ňu boli jediným bezpečným záchytným bodom. Vášho nového priateľa dcérka zrejme vníma ako ohrozenie svojho sveta. Odporučila by som, aby ste jej v prítomnosti priateľa skutočne venovali viac pozornosti, aby bolo jasné, že ona je pre vás na prvom mieste.

Viem, ste čerstvo zamilovaná, ale dcéra sa potrebuje ubezpečiť, že je pre vás stále rovnako dôležitá. Keď sa budete chcieť viesť za ruku s priateľom, vezmite ju medzi seba. Keď sa budete objímať, priberte do objatia aj ju a pod. Priateľ by mohol dcérke ponúkať rôzne aktivity, ktoré vy neviete alebo
do ktorých sa vám nechce.

Napríklad môžu spolu vyraziť na prechádzku, na bicykli, in-line korčuliach, môže jej nainštalovať do tabletu aplikácie a hry, o ktoré stojí, pomôže jej vymaľovať izbičku farbou, ktorú si sama vyberie, urobí jej novú poličku, uvaria spolu nejakú špecialitu, naučí vás hrať nejakú zaujímavú hru a pod. Chce to trpezlivosť, ale časom ho určite prijme.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma