AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Darujme deťom poctivé potraviny

Naše deti sú zvlášť citlivé na kvalitu potravín. Alergie a intolerancie sú takmer v každej rodine a preto čoraz viac siahame po zdravých potravinách bez tvrdých chemických látok. Jedno také miesto s poctivými potravinami existuje – je to Starý Otec, sieť obchodíkov s vôňou a atmosférou.
Darujme deťom poctivé potraviny

Vznik Starého Otca mal evokovať návrat k tradičným surovinám a technológiám a orientácia výlučne na slovenské produkty. Aby si mohol Starý Otec hovoriť, že má domáce potraviny, v roku 2014 si prenajal mäsovýrobu v Jablonici. Získal tak tým absolútny dohľad nad procesom výroby niektorých kľúčových produktov. V ďalšom roku postavil úplne novú pekáreň v Bratislave a prebudovali a zmodernizoval mäsovýrobu v Jablonici.

Mottom Starého Otca sa teda stalo úsilie prinášať ľuďom také produkty, ktoré by mohli bez obáv konzumovať sami, alebo ich dať svojim deťom.

Základom sú kvalitné suroviny

Mäsové produkty začínajú na 85%-nom podiele mäsa (pričom mäsom sa myslí skutočne kvalitné mäso) a neobsahujú žiadnu múku, sóju, stabilizátory ani emulgátory. Mäso nie je napichávané fosforečnanmi, aby udržalo maximum vody. Ak hovoríme o bryndzi, hovoríme o 100% nepasterizovanej ovčej bryndzi a nie o zmesiach s kravskou hrudkou. V obchodoch Starého Otca nenájdete šťavy z koncentrátu, ani dopekané pečivo. Džemy sú pripravované klasickým odparovaním v kotli, nemieša sa med s cukrovou vodou, pekáreň Starého Otca nepozná stužený rastlinný tuk, či palmový olej. Do pekárenských produktov sa nepoužívajú už hotové plnky, ale mak aj orechy sa melú a miešajú s cukrom priamo pred samotnou výrobou.

gazdicek 2.jpg

Chémia a prídavné látky

„Nikto sa nemôže pochváliť tak prísnymi kritériami na prídavné látky, ako práve my. Preto veľmi starostlivo vyhľadávame produkty bez zbytočnej chémie. O našom úsilí svedčí aj to, že počas existencie Starého Otca sme odmietli cez dvesto produktov len z toho dôvodu, že obsahovali prídavné látky, ktoré neboli v súlade s našimi predstavami., konštatuje prevádzkový riaditeľ Starého Otca Jozef Piroško a pokračuje: „Stále to však nie je všetko. Neustále pracujeme na zdokonaľovaní existujúcich produktov a vývoji nových. Z pekárenskej výroby sme napríklad úplne vylúčili stužené rastlinné tuky a palmový olej. Postupne upúšťame od dominancie bielej pšeničnej múky a vyvíjame produkty na báze špaldovej a ražnej múky. Experimentujeme s kváskovým chlebom.

Ochutnajte dobroty pre Vaše deti, ale nie len pre ne

Chladené kuracie mäsko z farmy RAB Semerovo je výborný základ na vaše kulinárske fantázie. Inú konzistenciu mäska a chuť pocítite.

kurča.png

Farmárske mlieko z Farmy Fauna. Nie je homogenizované, na jeho povrchu sa teda po čase vytvorí vrstva smotany. Budete jednoducho piť mlieko také, aké ho kedysi píjavali naši starí otcovia.

domace mlieko.png

Na rodinnej Agrofarme Sedmerovec žijú zvieratá na gazdovských dvoroch tak, ako pred pár desaťročiami. Vo svojom chove nepoužívajú medikamenty ani chemické preparáty. Ich produkty chutia a voňajú tak, ako majú. Aj prírodný kozí jogurt, ktorý je vyrobený zo 100% neodtučneného kozieho mlieka.

kozi jogurt.png

Zdravá alternatíva k čipsom alebo chrumkám: sušené jabĺčka. Starostlivo vyberané, šetrne sušené a s chuťou, aké majú mať.

susene jablka.png

Zeleninové a ovocné pyré, ktoré vyrábajú Gazdovia pod značkou Gazdíček. Pyré neobsahuje žiaden cukor ani soľ, len čistú zeleninu alebo ovocie, takže je to ideálna mňamka pre našich najmenších zákazníkov. K dispozícii je tekvica, hruška, slivka-jablko alebo jablko-čučoriedka.

gazdicek.png

Viac informácií a sieti predajní Starý Otec, o produktoch, dodávateľoch na www.staryotec.sk.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma