AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Čo sa skutočne počíta

Namiesto plaviek či turistického oblečenia si skupina mladých ľudí „obliekla“ kreativitu, prácu nadčas a ochotu pomáhať. V rámci odbornej letnej stáže urobili niečo, čo sa skutočne počíta. Vývojové centrá spoločností z automobilového sektora Johnson Controls a Yanfeng Automotive Interiors (YFAI) v Trenčíne už tretíkrát umožnili študentom participovať na projekte Power Mobility. Jeho hlavnou myšlienkou je zvýšiť kvalitu života rodín a ich detí so zdravotným znevýhodnením.
Čo sa skutočne počíta

Cieľom bola konštrukčná tvorba úpravy dvoch detských autíčok so zohľadnením špecifických potrieb dieťaťa-klienta Centra včasnej intervencie v Bratislave a Prešove a rekonštrukciu riadenia existujúceho detského autíčka dieťaťa-klienta Centra včasnej intervencie v Žiline.

Ak sa na Slovensku narodí zdravotne znevýhodnené dieťa, rodičia často dlhodobo a bezúspešne hľadajú pomoc a  odpovede na komplikované otázky. Na Slovensku preto začali pôsobiť centrá včasnej intervencie (v Bratislave, Banskej Bystrici, Žiline, Prešove a Košiciach), ktoré sú založené na princípoch multidisciplinárnej spolupráce. Pracujú s rodinou ako celkom (nie iba s dieťaťom) a posilňujú jej vnútorné zdroje tak, aby zvládla rozvoj a výchovu svojho znevýhodneného dieťaťa.

„Včasná intervencia je sociálna služba, ktorej súčasťou je aj individuálny plán rozvoja dieťaťa. Vďaka mladým ľuďom tri deti spoznajú nepoznané – budú môcť samé rozhodovať o tom, ako a kam sa budú pohybovať. Doteraz im to ich zdravotný stav neumožňoval,“ hovorí Vladislav Matej, výkonný riaditeľ nadácie SOCIA a koordinátor projektu rozvoja včasnej intervencie na Slovensku.

PowerMobility2016_1.jpgPowerMobility2016_2.jpg

PowerMobility2016_3.jpgPowerMobility2016_Group2.JPG

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma