AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Chcete vidieť svet očami dieťaťa? Vieme ako na to

Nie to jednoduché, nikdy vás život nebude baviť tak ako vášho potomka, pretože ste zošnurovaná pravidlami a snažíte sa dodržiavať všetko, čo do vás vaša matka kedysi vtĺkala. Nie je to trochu škoda?
Chcete vidieť svet očami dieťaťa? Vieme ako na to

Celé detstvo sa rodičia snažia naučiť dieťa, ako byť dospelým. Pritom by to malo byť presne naopak. Naši potomkovia by nám mali vysvetliť, že ich pohľad na svet nie je až taký zlý a že sa od nich máme nechať inšpirovať. Ak ste zabudli, aké to je, dívať sa na svet očami nedospelého človeka, máte ešte šancu napraviť to...

Domov a rodina | Zábava | Zdravá výživa

Grilovanie by si mali užiť aj deti

1. Buďte duchom prítomná

Ste na návšteve u kamarátky, lenže myslíte na to, čo sa deje doma a v práci – či stihnete uvariť večeru, mesačnú uzávierku... Pokiaľ je to tak, stop! Prežívajte súčasnosť a zabudnite na to, čo musíte, či čo by ste mali. Práve preto sú deti také šťastné, pretože im prítomnosť neuteká medzi prstami tak ako nám.

2. Učte sa

Stále je totiž čo. Navyše učenie je radosť, preto si rozširujte obzory. Stačí, keď si budete omieľať nové slovíčka alebo sa naučíte piecť a zdobiť torty. Každá skúsenosť sa totiž ráta. A tá radosť, keď zvládnete nové veci, tá je na nezaplatenie!

3. Vybočte mimo zabehnuté koľaje

Starostlivosť o dieťa, nakúpiť, cesta do práce a pod. Vybehané koľaje sú iste pohodlné, nie je však načase urobiť občas úkrok bokom a vyraziť k neznámemu, nepoznanému? Rovnako ako vaše deti objavujte svet neistými krôčikmi a pokúste sa o zmenu v živote.

4. Nájdite rytmus

Tancujete niekedy? Potom si všímajte deti. Počujú hudbu a už sa vlnia v rytme. A plačú pri tom? Nie, smejú sa. nechajte prekvapiť tým, aký dokonalý je svet okolo vás. Nemý úžas je namieste, nie zašliapnutie ploštice, ktorá vám lezie po terase.

Domov a rodina | Materstvo | Psychológia a vzťahy | Zábava | Batoľa

Bláznivé výchovné metódy, ktoré napodiv fungujú

5. Smejte sa viac

Presnejšie 27-krát viac než bežne. O toľko viac sa smejú vaši potomkovia a dobrá nálada im ide rozhodne k duhu. Zabudnite na starosti a usmievajte sa – jednoducho preto, že je krásny deň, slniečko svieti... Vedeli ste, že smiech je najjednoduchší a najprirodzenejší spôsob, ako vyjadriť emócie?

6. Vnímate prírodu?

Chrobáčiky, motýliky, sledujte, čo sa okolo vás deje, a vždy sa nechajte prekvapiť, aký dokonalý je svet okolo vás. Nemý úžas je namieste, nie zašliapnutie ploštice, ktorá vám lezie po terase.

7. Vyleziete?

Nemusíte práve na zábradlie pred robotou, skúste však vyliezť na skalu alebo strom počas výletu. Ihneď sa budete cítiť ako majster sveta. Deti sa snažia dosiahnuť na vrchol od času, kedy sa postavia na vlastné nohy. Kde ste vy túto túžbu stratili?

8. Máte predstavivosť?

Umenie imaginácie je deťom vlastné. Vy si môžete vo chvíľach voľna predstaviť, že sa učíte ovládať slona v Thajsku alebo prebehnete Veľký čínsky múr. Fantazírujte a o svojich snoch nielen rozprávajte, ale snažte sa ich aj splniť.

9. Buďte nepredvídateľná

U svojho dieťaťa tiež neviete, čo urobí o minútu. Prečo vy by ste mali byť pre všetkých celkom predvídateľná? Verte, že spontaneita vám pristane, tak to skúste.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma