AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Bielenie zubov v tehotenstve?

Vy sa pýtate, my odpovedáme.
Bielenie zubov v tehotenstve?

Otázka: Aký máte názor na bielenie zubov v tehotenstve? Je možné podstúpiť tento estetický zákrok na stomatologickej klinike, prípadne praktizovať domáce bielenie? Čítala som, že v dnešnej dobe sa už používajú šetrné prípravky, takže by to nemal byť problém, ale radšej sa pýtam, aby som mala istotu.

MUDr. Ján Stuchlík: Bielenie zubov v tehotenstve samo o sebe neprináša žiadne iné riziká. Všeobecne platí, že zuby sa môžu bieliť vtedy, keď je chrup celkom zdravý bez známok gingivitídy, teda zápalu ďasien. Odporučil by som bielenie v individuálne zhotovených nosičoch s aplikáciou bieliaceho gélu na domáce použitie.

Jedinou nevýhodou v tehotenstve, teda v období, kedy dochádza k zmene hladiny hormónov, je zvýšená citlivosť ďasien na akékoľvek dráždenie. Pokiaľ sa teda objaví negatívna reakcia, odporučil by som bielenie až po pôrode. Ďalším nepríjemným faktorom môže byť aj prítomnosť nosičov v ústach. Za „normálnych“ okolností si pacient na nosiče veľmi rýchlo zvykne, ale v období gravidity sa môže objaviť nižšia tolerancia.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma