AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Ako si užiť Vianoce?

Zimné mesiace veľmi nemusím, ale december je výnimka. Sú tu totiž Vianoce, na ktoré sa každoročne teším už dlho dopredu. Priznám sa, že sa nemôžem dočkať voľných dní, kedy budem mať konečne viac času na seba a svojich blízkych. Aby som si sviatky užila a nebola pod tlakom, vytvorila som si pár zásad:
Ako si užiť Vianoce?

1. Nestresovať sa z predvianočného upratovania

Máte radi upratané a upratovanie vás baví? Super, závidím vám, budete mať radosť z dobre odvedenej práce. Ale ak patríte (tak isto ako ja) k ľuďom, ktorí predvianočné upratovanie neriešia, tak si z toho nerobte zbytočnú hlavu. Upratať predsa môžete kedykoľvek. Hlavné je zrovnať si priority.

2. Darčeky áno, ale nekupovať hlúposti

K Vianociam obdarovávanie, samozrejme, patrí, ale nemám rada darčeky typu „musím im niečo kúpiť, aby sa nepovedalo“. Také veci väčšinou tak isto nikoho nepotešia a doma len prekážajú. A keď chýbajú peniaze? Radšej sa dopredu dohovoríme, že sviatky vezmeme symbolicky. Pravdaže, u detí je to iné, tam sa to bez darčekov neobíde. Aj „zbytočnosť“ pre ne môže byť tým najlepším prekvapením.

3. Nemyslieť na diéty, ale neprejedať sa

Dobré jedlo milujem, aj preto ma Vianoce bavia. Rada ochutnávam najrôznejšie dobroty, ale snažím sa to nepreháňať. Sladkosti už pár rokov nepečiem. Nechcem, aby sa potom jedlo len z povinnosti pod zámienkou „predsa sa to nevyhodí“.

4. Robiť to, čo ma baví

Vďaka voľným dňom mám čas ísť si zrána zabehať so psom, vybrať sa s rodinou na výlet alebo len tak stráviť celý deň v posteli s knižkou alebo sledovaním filmov. Jednoducho robím to, čo chcem, a nie to, čo musím. Tým si dokonale odpočiniem. Hlavne žiadne výčitky z preleňošeného dňa!

5. Na chvíľku sa odpojiť

Tento rok som si dala na Vianoce jedno predsavzatie: minimálne dva dni nezapnem notebook. Pokiaľ aj u vás deti sedia často pri počítačových hrách, manžel stále kontroluje došlé e-maily a vy zase surfujete na Facebooku, skúste sa tiež na chvíľu odpojiť. Keď budete mať vypnuté všetky tie on-line lákadlá, nastane správny čas rozprávať sa. Byť jednoducho spolu, nielen vedľa seba.

Prajem vám, aby sa vám tohtoročné Vianoce podarili podľa vašich predstáv! 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma