AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Ako schladiť bruško v lete?

Leto patrí k najkrajším ročným obdobiam, ale keď ste tesne pred pôrodom, nemusí byť veľké bruško úplne pohodlné. Aké rady a skúsenosti majú čitateľky z FB?
Ako schladiť bruško v lete?

VERONIKA: Druhú dcéru som rodila koncom júla. Vonku extrémne horúčavy, ja extrémne veľké brucho, takže jediný recept: nanuky, voda, bazén.

LUCIE: Oba pôrody v polovičke augusta a bolo to príšerné. Pochôdzky, pokiaľ sa to dá zariadiť, zrána a potom odpočívať s nohami v lavóre :-) Veľmi dobre mi robil hlavne studený medovkový čaj s citrónom.

JOLANA: Nám sa dcéra narodila v auguste, takže som bola takmer denne od rána do večera v bazéne :-)

KATARÍNA: Mne bolo v lete lepšie než v zime. Nohy hore a plno ovocia. Skvelé sú jahody a minerálka s citrónom a mätou.

JITKA: Nič som neriešila. Rodila som, keď vonku bolo vyše 30, pár dní predtým ma zatvárali do pôrodnice kvôli prenášaniu, v pôrodnici nebola, samozrejme, vaňa, takže som len bola na chodbe alebo v posteli a čakala, čo sa stane, alebo kedy mi príde návšteva.

Ale kým ma zavreli, tak som bola celú dobu aktívna. Jazdila som autom po meste, chodila s kamarátkami nakupovať, auto bez klimatizácie, neriešila som to. Len som trávila cez deň celkom dosť času v krčmách :-)

Samozrejme, žiadny alkohol, len som sa schovávala pred slnkom. Baby si zo mňa robili žarty, či som sa nezbláznila. Chvíľku pred pôrodom
a ja jazdím po meste, pričom som bola jediná, ktorá z nich mala vodičák :-) Mala som „len“ 25 kg navyše, ale takmer som ku koncu nejedla (to sa nedalo v tých horúčavách), a tak som v pôrodnici zase nechala 18 kg.

ANDREA: Mne sa prvé dieťa narodilo v auguste a druhé začiatkom októbra. Nemôžem si letné tehotenstvo vynachváliť. Trávila som ho pri vode, kúpaním. Len ľahké bavlnené šaty a bolo to absolútne super! 

MICHAELA: Mne v horúčavách pomohlo, že som odišla z mesta na chatu pri lese... Potom bazén alebo sprcha vonku a ostať v chládku. K tomu som sa pchala všetkým, čo bolo kyslé.

JARMILKA: Rodila som vlani predposledného júla. Do mája mi bolo len teplo. Ideálna teplota pre mňa bola 20 °C, takže keď bolo vyše 30, tak som si večne namáčala hlavu pod vodu, to jediné ma dokázalo schladiť. Ale bolo to hrozné, každý deň som plakala...

LENKA: Rodila som v septembri a aj v septembri bolo 28 stupňov.
Na opuchnuté nohy mi okrem studenej vody pomáhala francovka a v nej vylúhovaný klinček. Odporúčam, doslova ma to zachránilo!

EVA: Trpela som ako pes, desať dní som prenášala v júlových dňoch. Pomáhalo len sedenie v temnej izbe za roletami a s hektolitrami chladených džúsov. Nespomínam na to rada.

NIKOL: Bola som naložená vo vlažnej vode vo vani každú hodinu. Radím veľa odpočívať a piť, jesť ovocie (ja som preferovala melón, je to vlastne dva v jednom) a vydržať.

RENATA: Prvého chlapca som mala 5. septembra, bola šialená spara a my sme ho celé trávili na Slapoch pri vode. Ja len plavky na sebe a tričko-šaty, nič viac som nepotrebovala. A na jedenie len uhorkový šalát a zmrzliny... nič iné som nebola schopná zjesť. A bolo to poznať hneď po pôrode. Z pôrodnice som odchádzala a vážila rovných 49 kg!

PETROMILA: Rodila som vlani na konci augusta. Pomáhal mi veľmi bazén, keď nie je, úlohu splní tiež sprcha. Dôležité je veľa piť a odpočívať v tieni. Síce som neopúchala, ale nemohla som dýchať.

MARCELA: Aj mne najviac pomohol bazén, ale najlepšie bolo v rieke, bola krásne studená, síce som vyzerala ako vyvrhnutý vorvaň, ale to mi bolo jedno. A ľahké bavlnené šaty, tie boli tiež skvelé.

LENKA: Ja som letné horúčavy trávila pri bazéne, v ktorom som si namáčala len nohy. A maškrtila zmrzliny a zmrzlinové poháre. 

ELIŠKA: Ja som mala prvý pôrod v júli a oproti tomu druhému zimnému bolo teplé počasie výhodou, hlavne po návrate z pôrodnice. Trávili sme celé dni vonku, bábätko sa takmer nemusí obliekať, prikrývať. Zato pôrod na konci novembra bola pekná otrava... pred nami celá zima v meste a nudiace sa staršie dieťa.

VERONIKA: Tehotenstvo som prežila len zavretá v byte s nohami hore a pod vetrákom :-)

RADKA: Tiež mám letné deti... Na opuchy pomáhali kompresné pančuchy, ľahnúť si s nohami hore a studená sprcha... Jedla som melóny a uhorky, aby som tú vodu zo seba trochu vycikala.

ANDREA: Mám dcéru v septembri a teraz opäť čakám v septembri. Pri prvej dcére som odpočívala v záhradke, nohy v lavóre alebo som sa čvachtala v bazéniku. Pri druhom potomkovi sama netuším, pretože záhradka už nie je
a doma sa neschovám, páli sem slnko jednoducho celý deň.

IRENA: Obe deti sú narodené v auguste, deň od seba s rozdielom šiestich rokov. Pri oboch som nabrala 30 kíl. U dievčaťa mi tá horúčava neprekážala, len mi opúchali nohy, tak som používala studené obklady, u chlapca som trpela. Potom bolo lepšie nič nerobiť a spať. 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma