AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Ako liečiť zapareniny

Radí MuDR. Petra Šimunková.
Ako liečiť zapareniny

Najlepšia je prevencia. Pokiaľ už k zapareninám došlo, zintenzívnime úsilie o vetranie kože, častejšie prebaľujme, vhodné sú upokojujúce obklady alebo kúpele – v repíku, harmančeku alebo čiernom čaji. Pri každom prebaľovaní použijeme v tenkej vrstve kvalitný krém na zapareniny. Pokiaľ nedôjde k zlepšeniu počas niekoľkých dní, treba vyhľadať lekára, ktorý posúdi, či ide len o závažnejšiu formu zapareniny, o infikovanú zapareninu či iné kožné ochorenia.

Výber správneho prípravku

Netreba sa riadiť cenou, aj kvalitné prípravky sú za rozumnú cenu. Dôležité je zloženie. Správny krém na zapareniny by mal obsahovať päť zložiek: rybí olej, mandľový olej (obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, vitamín A, E, F), oxid zinočnatý, panthenol a vitamín E. Veľmi dôležité tiež je, aby krém na zapareniny neobsahoval konzervačné látky či parfumáciu.

Tip: Toto všetko obsahuje RybilkaNeo.

Prečo sú tieto zložky dôležité

Kvalitný rybí olej obsahuje vitamín D, podporujúci obnovu pokožky. Rybí olej dodáva omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, ktoré sú prirodzenou súčasťou kože. Panthenol a mandľový olej majú hojivé protizápalové, regeneračné
a upokojujúce účinky.

Regeneráciu pokožky urýchľuje vitamín E. Oxid zinočnatý znižuje trenie kože, vysušuje kožnú sekréciu a pôsobí antibakteriálne. Masťový základ tvorí vazelína a lanolín. Vazelína pôsobí ako film zadržujúci v pokožke vodu a zabraňuje dráždivému pôsobeniu moču a stolice. 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma