AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Ako byť v lete krásna

Šikovne dobehnite horúce letné teploty pomocou skrášľujúcich kozmetických prípravkov.
Ako byť v lete krásna

Relax pre zdravie, alebo krásu? A nešla by starostlivosť o vašu telesnú schránku náhodou prepojiť? Zamyslite sa nad tým, do akých produktov investovať, a vedzte, že zdravie a krása idú ruka v ruke.

Recepty | Zdravá výživa | Životný štýl | Batoľa | Dojča

Tri potraviny, ktoré uľavia telu i duši

Osviežte sa

Čo by vám rozhodne nemalo chýbať v letnej kozmetickej výbave? Určite osviežujúca termálna voda. Dostať ju v praktickom balení v spreji a obsahuje širokú škálu cenných minerálnych látok, ktoré majú blahodarné účinky na pleť.

Hydratuje, upokojuje citlivú a podráždenú kožu, a to najmä od slniečka, rozjasňuje unavenú tvár, osviežuje, je to, skrátka, dokonalá pomocníčka na leto. Môžete ju navyše používať i na mejkap, pretože ho nerozpíja, ale, naopak, fixuje.

Vyhlaďte sa

Teraz sa treba postarať aj o to, aby pokožka bola stále hladká bez nadbytočných chĺpkov. Záleží len na vás, či zvolíte depiláciu alebo epiláciu. Pri depilácii žiletkou alebo krémom sa chĺpkov zbavíte obvykle rýchlo, bezbolestne, ale len na krátku dobu.

Epilácia, na ktorú sa najčastejšie používajú epilátory alebo vosk, je síce menej komfortná, ale na druhej strane vám hladká pokožka vydrží oveľa dlhšie. Alebo môžete vyhľadať pomoc odborníkov v kozmetickom salóne či na klinikách estetickej chirurgie, kde dajú vašim chĺpkom zbohom na dlhší čas.

Myslite na vlasy

V lete si častejšie umývajte vlasy. Slniečko ich totiž veľmi vysušuje, nesvedčí im ani zvýšené potenie, ktoré môže podráždiť pokožku hlavy. Použite vždy aj regeneračný kondicionér, aby vlasy získali silu, lesk, neboli krepovité a dali sa aj ľahšie upraviť.

Chráňte hrivu

Tak ako vaše telo, aj vaše vlasy vyžadujú ochranný štít pred slnkom. Slnečný sprej s obsahom UV filtrov vlasy hydratuje a zabráni ich následnému vysušovaniu i poškodeniu vplyvom slnečného žiarenia. Aplikujte ho na vlasy vždy, keď sa budete dlhšiu dobu zdržiavať na slniečku.

Domov a rodina | Materstvo | Zábava | Životný štýl | Batoľa

(Ne)bezpečné leto

Rozmaznávajte kožu

Suchá olupujúca sa pokožka nepôsobí v minisukni alebo šortkách práve príťažlivo. A pretože odhalené nohy k letu patria rovnako ako kúpanie alebo opaľovanie, venujte im náležitú pozornosť. O ich hodvábny vzhľad sa spoľahlivo postarajú hydratačné telové krémy a mlieka.

Pokiaľ ste si nožičky ešte nestihli opáliť a chcete, aby napriek tomu pôsobili dojmom, že už ste nejaký ten čas na slniečku strávili, skúste telový mejkap na nohy. Nielenže kryje nedokonalosti, ale predovšetkým dodá nohám ľahký bronzový nádych a ony potom pôsobia štíhlejšie a príťažlivejšie.

Voňajte sa

V lete vplyvom vysokých teplôt treba viac dbať na hygienu, preto sú antiperspiranty a dezodoranty v tomto období nenahraditeľnými pomocníkmi. Zatiaľ čo antiperspirant obmedzuje potenie, dezodorant býva obvykle parfumovaný a len prekrýva zápach, ktorý pot vydáva. Preto je ideálne používať prípravky 2v1, teda antiperspirant s dezodoračnými účinkami.

Ukážte pazúriky

Pokiaľ ste v posledných mesiacoch zanedbávali starostlivosť o nohy, teraz je najvyšší čas všetko dohnať a riadne sa o ne postarať. Len čo totiž vkĺznete do sandálikov alebo žabiek, bude už neskoro.

Dôkladná pedikúra, ktorá zbaví predovšetkým päty nadbytočnej stvrdnutej a suchej kože, vašim nožičkám určite uľaví, tak isto ako precízne zastrihnuté nechty, ktoré si rozhodne zaslúžia nový náter v podobe niektorého z trendových lakov. Nezabúdajte sa o pokožku chodidiel aj naďalej starať
a priebežne ju mastite zvláčňujúcim hydratačným krémom.

Domov a rodina | Psychológia a vzťahy | Školák

Z dievčaťa ženou: kam sa ponáhľajú?

Dobite sa energiou

Nedodržujete pitný režim, ste nevyspatá a unavená? Podobne je na tom asi aj vaša pleť. Preto jej treba dodať intenzívnu vzpruhu, a to hneď v niekoľkých krokoch. Pokiaľ to ide, snažte sa znížiť svoj spánkový deficit a viac odpočívajte.

Neustále majte pri sebe fľašu s vodou a pravidelne popíjajte. Zavlažujete nielen svoje telo, ale i pleť. Vlahový deficit pleti znížite používaním hydratačných prípravkov.

Chráňte sa

V lete je nutné chrániť pleť pred UV žiarením, a to nielen v prípade, že budete celý deň na slniečku cielene chytať bronz, ale vlastne kedykoľvek pôjdete von. UV žiarenie je totiž v tomto období veľmi silné a k poškodeniu kože nie je ďaleko, preto na deň používajte ochranné krémy s SPF faktorom, v meste minimálne SPF 15, pri dlhodobom pobyte vonku, samozrejme, vyšší.

Pamätajte na to, že UV žiarenie sa odráža aj od sklenených plôch, ako sú výklady obchodov, takže ochranu kože nepodceňujte ani na prechádzke mestom.

Do bronzova

Líčenie bronzovými odtieňmi je ideálne práve na leto, kedy koža nebýva taká bledá. Bronzujúci púder dodá svieži vzhľad a zvýrazní opálenie. Nenanášajte ho však na celú tvár, ale zdôraznite len niektoré partie.

Obvykle sa bronzujúci púder aplikuje na lícne kosti (supluje tak lícenku), bradu, nos a prípadne i na spánky. Púder nanášajte vždy len veľmi ľahko, aby ste si na tvári, naopak, nevyrobili nevzhľadné hnedé mapy.

Domov a rodina | Materstvo | Psychológia a vzťahy | Životný štýl | Batoľa

Dotýkajte sa, je to zdravé

Čistite

Pravidelná očista pleti by mala byť samozrejmosťou v každom ročnom období. V lete treba pleť dôkladne zbaviť zvyškov opaľovacích prípravkov, mejkapu či vode odolného líčenia a, samozrejme, aj potu a rôznych nečistôt, ktoré sa na pleť cez deň „nachytajú“.

Okrem pleťového mlieka sú vhodné aj hydratačné micelárne vody. Tie slúžia na čistenie pleti, neobsahujú alkohol
a tak nevysušujú namáhanú pleť. Obsahujú tzv. micely – drobné čiastočky, ktoré intenzívne pohlcujú nečistoty a dôsledne tak pleť čistia, zvláčňujú a zjemňujú.

Maskujte sa

Ani v lete sa vám nestratí pleťový korektor. Či už na zamaskovanie drobných pupienkov a ďalších nedokonalostí na pleti, alebo ten špeciálny očný, ktorý si poradí s tmavými kruhmi okolo očí, ktoré sú najčastejšie spôsobené nevyspatím. Navyše rozjasňuje očné okolie, takže váš pohľad bude jasnejší.

Nalíčte sa

Ani v horúcich letných dňoch sa nemusíte obávať líčenia. Stačí siahnuť po tom vode odolnom. To sa totiž ubráni vode i potu a vy tak môžete pôsobiť upravene napríklad aj na kúpalisku. Večer ho nezabudnite odstrániť špeciálnym očným odličovačom určeným na vode odolný mejkap.

Vyfarbite sa

Na leto odložte mejkapy s hutnou konzistenciou a viac používajte tie ľahké. Nechávajú pleť voľne dýchať i v horúcich dňoch. Rozjasňujúce pigmenty spolu
s ľahkým tónovaním sa postarajú o dokonale rozžiarenú pleť a jemne opálený efekt

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma