AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

Ako byť na Vianoce krásna za pár minút

Chcete byť na vianočných fotkách príťažlivejšia ako vyzdobený stromček? Nájdite si na seba čas i v predvianočnom zhone a inšpirujte sa našimi tipmi.
Ako byť na Vianoce krásna za pár minút

Keď máte… týždeň

Do Vianoc ostáva v podstate ešte dosť času i na výraznejšiu zmenu. Zájdite si ku kaderníkovi, dajte si novú farbu, melír, nechajte si zastrihnúť končeky vlasov alebo ak máte chuť, pokojne obmeňte celý účes. Zamerajte sa aj na dôslednú starostlivosť o pokožku – telový píling kožu zbaví suchých šupiniek, prekrví ju a rozjasní.

Následné ošetrujúce a hydratačné prípravky sa tak do pokožky lepšie vstrebajú a ich účinky budú oveľa intenzívnejšie. Pri kúpeli používajte hydratačné gély či krémy, po kúpeli dodajte pleti vlahu prostredníctvom telového mlieka alebo masla.

Tie sú ideálne práve na zimné chladné obdobie, pretože obsahujú vysoké percento vyživujúcich zložiek, pokožku zvláčňujú, zjemňujú a dodávajú jej svieži a pestovaný vzhľad.

A ako je na tom vaša pleť? Pamätáte si ešte, kedy ste jej naposledy dopriali ozdravný píling alebo ste si vychutnali blahodarnú pleťovú masku? Máte v dôsledku nedostatku spánku stále viditeľnejšie kruhy pod očami, pleť je viac povädnutá a pôsobí veľmi unavene a akoby bez iskry?

Teraz máte najvyšší čas dať ju opäť do poriadku. Najmä správne zvolená pleťová maska dokáže divy a opticky vám uberie i niekoľko rokov. Masku voľte podľa aktuálnych potrieb svojej pleti a, samozrejme, podľa jej typu. Na suchú pleť patrí vyživujúca maska, ideálne s rozjasňujúcimi účinkami. Dodá pleti vláčnosť, zbaví ju stôp únavy a prežiari tvár.

Mastnejšiemu typu pleti, naopak, pristanú čistiace masky, ktoré sťahujú póry a dodávajú pleti čistý, svieži a matnejší vzhľad. Na unavenú a povädnutú kožu nanášajte liftingové alebo regeneračné masky. Vypnú kožu a tá bude pôsobiť mladistvým a pestovaným dojmom. Masku aplikujte vždy na vyčistenú pleť a nechajte ju pôsobiť niekoľko minút.

Snažte sa počas tejto doby čo najviac relaxovať a odpočívať. Potom z tváre dôkladne odstráňte zvyšky masky, ideálne pomocou vlažnejšej vody a ešte pleť dočistite pleťovou vodou alebo tonikom. Následne naneste svoj bežne používaný krém.

Nezabúdajte tiež na dostatočný pitný režim. Prísun tekutín, najmä čistej vody, sa totiž priaznivo odráža na kvalite vašej pleti, ktorú tak udržuje hydratovanú a vláčnu a drobné vrásky a linky sa tak tvoria oveľa menej.

Keď máte… 3 dni

Štedrý deň sa pomaly blíži, pečivo je napečené, byt uprataný, darčeky zabalené… Tak si skúste nájsť voľnú chvíľku na seba. Ruky a nechty dostávajú v predvianočnom zhone určite dosť zabrať a chemikálie obsiahnuté v upratovacích a čistiacich prostriedkoch im rozhodne na kráse nepridajú.

Keď máte čas, zájdite si na manikúru, upravené ruky a nechty vám zlepšia náladu. Vyberte si taký lak, ktorý bude dobre ladiť s vaším sviatočným oblečením, ktoré budete mať pri štedrovečernej večeri na sebe. Doma, samozrejme, pravidelne používajte vyživujúci krém na ruky.

Vaše nohy toho majú kvôli predvianočnému behaniu iste veľa za sebou, a tak si aj ony predsa zaslúžia dokonalý relax v podobe uvoľňujúcej masáže a pedikúry.

Keď máte… deň

Ježiško už takmer klope na dvere, deti sa už nemôžu dočkať darčekov a vy máte jednu z posledných možností, ako sa nenechať nasledujúci deň zaskočiť, naopak, stať sa ozdobou zajtrajšieho večera.

Deň vopred si umyte hlavu a v prípade potreby aplikujte i masku na vlasy. Potom vlasy upravte do žiadaného tvaru, nasledujúci deň vám potom ich finálny styling nezaberie toľko času. Ak však chcete mať naozaj dokonalý účes, zájdite si pre istotu ku kaderníkovi.

Veľa žien často zabúda na pravidelnú úpravu obočia. Pritom práve to má pri líčení a výraze tváre pomerne veľký význam, a keď je upravené, pekne vytvarované a zbavené prebytočných chĺpkov, môže výrazne zlepšiť celkový dojem. Pokiaľ ste to však pomocou pinzety vzali až veľmi precízne a chĺpkov vytrhali príliš veľa, nič nie je stratené.

V pokoji ho dofarbite ceruzkou na obočie (použite vždy rovnaký odtieň, ako je farba vášho obočia). A čo platí na začervenanú a podráždenú kožu po vytrhaní obočia? Čo najskôr ju schlaďte kockami ľadu.

Keď… o 5 minút zvoní Ježiško

Deň D je tu, blíži sa hodina H a čas vás neúprosne tlačí. Hoďte stres za hlavu, veď byť dokonalá zvládnete i za pár minút. Vlasy ľahko upravíte pomocou stylingových prípravkov, na tvár naneste pre zjednotenie tónu pleti CC krém, pod oči ešte rozjasňujúci korektor a líčenie zafixujte púdrom.

Líca a dekolt jemne poprášte púdrom s trblietkami. Na viečka naneste očné tiene v obľúbenej farbe a do vnútorného kútika ťuknite bielou ceruzkou, oči sa tak viac prežiaria.

Niekoľkými rýchlymi ťahmi riasenkou zvýraznite riasy, pery obaľte hodvábnym leskom. A ešte rýchlo siahnite po svojej obľúbenej vôni, ktorá vás bude ako vhodný doplnok sprevádzať celým večerom. A pozor… Ježiško už zvoní!

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma