AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

A zajtra si beriem home office, šéfko!

Rodičovská dovolenka sa vám chýli ku koncu, a tak prirodzene premýšľate, čo ďalej. S dieťaťom je teraz úplne všetko iné, a preto si ujasnite svoje možnosti, ale zároveň i svoje želania: „Nechcem pracovať celý deň, ale bude to možné? Som ochotná za prácou dochádzať? Postrážia mi dcérku prarodičia alebo partner?“ Nech už si odpoviete akokoľvek, chceme vám pomôcť, aby ste pri návrate do zamestnania uspeli.
A zajtra si beriem home office, šéfko!

Starostlivosť o dieťa vyžaduje množstvo lásky, trpezlivosti, obetavosti, ale tiež schopnosť dobre si zorganizovať čas, reagovať pružne a byť ochotná pracovať stále „na plný úväzok“.

Keď sa rodičovská skončí, tieto schopnosti sa vám budú skvelo hodiť aj pri návrate do práce. Pokiaľ však nemáte profesiu, ktorá vám umožňuje pracovať doma a zároveň sa starať o dieťa, možno zvažujete, že sa vrátite do predchádzajúcej práce, ale na kratší úväzok. Alebo si hľadáte iné zamestnanie, kde vás budú vo vašej životnej situácii viac podporovať.

Úprimnosť sama voči sebe

Pri výbere budúcej práce je žiaduce, aby ste poznali svoje schopnosti. Keď si totiž vyberiete pozíciu, ktorá vám úplne nesedí, a túto vytúženú prácu dostanete, budete pociťovať veľkú mieru stresu, môže sa pridať nechutenstvo, nespavosť, úzkosť i ďalšie zdravotné ťažkosti a ani doma nebude pohodová atmosféra.

„Je užitočné si povedať, či skutočne chcem toto miesto. Cítim sa na to?“ odporúča maximálnu úprimnosť psychoanalytická koučka Radka Paálová z Profit management.

Chcem pracovať, ale kratšiu dobu

Priznajme si, že zamestnávateľov, ktorí umožňujú skrátené alebo alternatívne pracovné úväzky, je, bohužiaľ, stále málo. Pevne daná pracovná doba „od ôsmej do štvrtej“ (alebo „od deviatej do piatej“) pretrváva, či ide o úrady, redakcie alebo banky. Dobrá správa je, že stále viac firiem si začína uvedomovať, aké výhody iné úväzky prinášajú.

„Keď som sa po skončení materskej dovolenky vracala do práce, nechcela som sa úplne vzdať času stráveného s deťmi a bolo mi ľúto, že sa im už nebudem môcť toľko venovať. Všetko som vysvetlila zamestnávateľovi a ten mi ponúkol možnosť skráteného úväzku, ktorý by sa po čase rozšíril.

Za túto možnosť som bola naozaj vďačná, pracujem tri dni v týždni a ostávajúce dva môžem tráviť s deťmi,“ hovorí tridsaťtriročná Monika, ktorá pôsobí v nadnárodnej spoločnosti.

„Zamestnanie na čiastočný úväzok, možnosť práce z domu či flexibilná pracovná doba môžu návrat do pracovného procesu na hlavný pracovný pomer značne zjednodušiť,“ potvrdzuje Aleš Křížek, odborník na ľudské zdroje. Skúste sa preto pri hľadaní uplatnenia zamerať na podobné ponuky.

Trochu iná práca

Ďalšie firmy zase rodičom malých detí poskytujú benefit vo forme práce z domu. Pravdaže, rastie aj počet spoločností, ktoré sa začínajú angažovať v zriaďovaní škôlok buď priamo v priestoroch firmy, alebo v jej blízkosti.

„V zahraničí je tento trend rozšírený už dlhšiu dobu, u nás je ešte len na začiatku. Ďalšou alternatívou je preplácanie takzvaného škôlkového, kedy zamestnávateľ čiastočne či úplne prepláca náklady na škôlku alebo jasle,“ vysvetľuje Magdaléna Vroblová, personálna manažérka Sony DADC.

Úväzok spomeňte už v životopise

Vzhľadom na to, že ráno budete zrejme odvádzať dieťa do škôlky (a staršie možno už do školy) a odpoludnia ho budete opäť vyzdvihovať, veľmi by ste uvítali skrátený úväzok, možnosť práce z domu, pružnú pracovnú dobu či zdieľané miesto.

Túto vašu požiadavku treba čo najskôr prebrať s potenciálnym zamestnávateľom, teda najlepšie ju uviesť už v životopise, prípadne motivačnom liste. Vyvarujete sa tak zbytočných nedorozumení a straty času na oboch stranách.

Skúste to inak: urobte zo skráteného úväzku alebo flexibilnej pracovnej doby výhodu pre zamestnávateľa. „Podľa mojich skúseností si ľudia na materskej dovolenke vážia možnosť pracovať na skrátený úväzok či z domu a v mnohých prípadoch sú vďaka vyššej efektivite schopní dosiahnuť porovnateľné výsledky ako zamestnanci pracujúci v hlavnom pracovnom pomere,“ hovorí Aleš Křížek.

Odlíšte životopis aj inak

Našli ste si ponuku práce, ktorá vás veľmi zaujala, a tak rýchlo aktualizujete životopis a v duchu už zostavujete motivačný list. 

Pokiaľ predpokladáte, že sa na danú pozíciu bude hlásiť veľa uchádzačov, premýšľajte o nejakej konkurenčnej výhode, napríklad o položke v životopise, ktorou sa odlíšite od ostatných.

Navštevovali ste počas materskej nejaký špeciálny kurz či seminár? Získali ste osvedčenie o profesijnej kvalifikácii k povolaniu, ktorému sa venujete? Mali ste možnosť pri materskej absolvovať ďalšiu prax? Výborne, to všetko teraz nezabudnite uviesť v životopise. Vaše šance na prijatie sa tým môžu výrazne zvýšiť. Na druhej strane si dajte pozor na chyby alebo nezrovnalosti v životopise, ktoré vzbudzujú negatívny dojem!

Na pohovor sa pripravte dopredu

Pohovor kvôli získaniu nového miesta (či už s personalistom, potenciálnym nadriadeným, alebo dokonca s viacčlennou komisiou) je pre väčšinu ľudí psychicky veľmi náročná situácia. Niet sa čo čudovať. Pokiaľ sa uchádzate
o prácu potom, čo ste boli niekoľko rokov s dieťaťom doma, je dobré sa na pohovor pripraviť naozaj dôkladne.

Začnite tým, že si uvedomíte jednu podstatnú vec: to, že ste nejakú dobu nechodili do práce, neznižuje vaše vzdelanie, schopnosti či zručnosti. Premyslite si tiež, ktoré konkrétne pracovné skúsenosti by ste mohli pri pohovore spomenúť a ukázať na nich, čo viete.

„Významne pomôcť potom môže, samozrejme, relevantná prax alebo školenie absolvované počas materskej,“ radí Aleš Křížek. O firme a pozícii, o ktorú sa uchádzate, si tiež zistite čo najviac informácií. Aj to môže pri pohovore znamenať plus.

„Keď som sa hlásila na úradnícke miesto na polícii, naučila som sa naspamäť dokonca i dôstojnícke hodnosti. Nie že by ma z toho potom skúšali, ale práve vedomie toho, že som urobila, čo som mohla, mi dodalo sebadôveru,“ vraví tridsaťročná Dáša, ktorá hľadá prácu už niekoľko mesiacov. Je možné, že ani vy nezoženiete prácu hneď na prvý raz.

Obrňte sa však trpezlivosťou, spoliehajte na seba a využívajte všetky možnosti, ktoré vám pracovný trh ponúka. A hlavne buďte pri hľadaní zamestnania aktívni, dávajte o sebe vedieť, nehanbite sa „ponúkať“. Tu tiež platí, že šťastie praje pripraveným. 

Nenechajte sa zaskočiť

Pri pracovnom pohovore sa vás personalista môže spýtať na vaše súkromie, politické názory, rodinnú situáciu alebo na to, či plánujete ďalšieho potomka.

Podľa zákonníka práce na to nemá právo, ale realita je, bohužiaľ, často odlišná. Preto je dobré pripraviť sa i na takúto situáciu. Ak je váš rozhovor skôr neformálny, podobné otázky z neho prirodzene vyplynú a vám nie je nepríjemné na ne odpovedať, potom nie je dôvod, aby ste mlčali.

Ak však máte pocit, že také otázky zaváňajú šikanou alebo vás chcú diskriminovať, nemusíte na ne odpovedať. „Vždy sa však snažte byť príjemná i pri odmietnutí odpovede na otázku, ktorá podľa vášho názoru na pohovor nepatrí,“ zdôrazňuje Aleš Křížek.

A nezabúdajte sa pri pohovore aj usmiať. Hoci sa to nezdá, milý, nenútený úsmev uvoľní atmosféru, veľa o vás prezradí a môže výrazne ovplyvniť vaše šance. Tak isto ako to, že sa na pohovor dostavíte včas a nebudete ohovárať predchádzajúceho zamestnávateľa.

Ako správne ukončiť pracovný pomer?

Našli ste si prácu, nastúpili ste plná nadšenia, ale čoskoro sa ukázalo, že vám nové miesto nevyhovuje. Čo teraz? Ak ste ešte v skúšobnej dobe, ktorá väčšinou trvá tri mesiace, môžete vy i zamestnávateľ ukončiť váš pracovný pomer ihneď, bez udania dôvodu a, samozrejme, písomne.

Po uplynutí skúšobnej doby nemusíte na rozdiel od zamestnávateľa udávať dôvod výpovede, ale ukončenie pracovného pomeru je pre vás zložitejšie. Výpovedná doba je dvojmesačná, začína bežať prvým dňom kalendárneho mesiaca nasledujúceho po doručení výpovede.

So zamestnávateľom sa však môžete dohodnúť na takzvanej dohode a pracovný pomer môže byť ukončený ihneď.

Keď sa zmenia naše plány a sny

Materstvo niekedy úplne od základov zmení naše životné hodnoty a plány. Čo keď sa nechcete vracať k „starej“ profesii, ale realizovať sa úplne v inej oblasti než dosiaľ? Dá sa to a riešením môže byť rekvalifikácia.

Umožní vám získať nové znalosti i potrebný doklad. Veronika Šindlerová vyštudovala konzervatórium, nedokončila vysokú a potom pracovala za bankovou priehradkou.

„Počas materskej dovolenky som si uvedomila zásadnú vec. Že ma práca s deťmi baví, naplňuje viac než zamestnanie v banke, a že by som sa jej chcela venovať i naďalej. Chýbalo mi však potrebné vzdelanie, a tak som začala pátrať po tom, ako by som sa jej mohla začať venovať na profesionálnej úrovni,“ opisuje.

Po materskej si Veronika založila súkromnú miniškôlku a absolvovala akreditovaný kurz Opatrovateľka pre deti, ktorý zakončila skúškou z profesijnej kvalifikácie. Vďaka rekvalifikácii získala Veronika viazanú živnosť, dosiahla zaradenie do registra škôl a školských zariadení a jej materská škola teraz patrí medzi vzdelávacie zariadenia MŠMT.

„Z malého sna o školičke sa tak po roku a pol vyvinulo niečo väčšie, ako som čakala,“ hovorí Veronika. 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma