AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

9 aplikácií, ktoré vám uľahčia materstvo

Vaše tehotenstvo nie je len o sledovaní zdravotného stavu, ale aj o celkovej pohode a pokoji, ktoré pomáhajú vytvoriť a udržať i niektoré mobilné aplikácie.
9 aplikácií, ktoré vám uľahčia materstvo

1. SKYPE QIK

CENA: zdarma, iOS, Android a Windows Phone

Aplikácia na zdieľanie krátkych spontánnych videí je od klasického Skype nezávislá. Videá môžu mať max. 40 sekúnd a môže sa vytvoriť skupinový video kanál s viacerými účastníkmi. Videá sa archivujú štrnásť dní a potom sa automaticky mažú.

2. PREGGIE

CENA: zdarma, iPhone, Android

Mobilná aplikácia pre nastávajúce mamičky, ktorá im umožňuje navzájom si radiť a deliť sa o svoje dojmy. Užívateľky si môžu nastaviť mesto, z ktorého pochádzajú, a zdieľať informácie s matkami z rovnakého mesta, kraja či štátu.

3. REMEMBER THE MILK

CENA: zdarma, iOS, iPhone, iPad, iPod Touch, Android

Zoznam to-do v chytrom telefóne upozorní nielen na to, že je potrebné kúpiť mlieko, ale aj čokoľvek iné. Navyše umožňuje zaznamenať akúkoľvek úlohu či aktivitu s danými prioritami. Upozorní na dôležité prostredníctvom e-mailu či SMS.

4. MIRROR

CENA: zdarma, Windows, Windows Phone

Potrebujete sa rýchlo pozrieť na seba do zrkadla a skontrolovať svoj vzhľad? Využite aplikáciu Mirror a máte zrkadlo vždy po ruke, a to priamo vo vašom telefóne či tablete. Disponuje ľahkým použitím, zoomom, tlačidlom na zmrazenie obrazu.

5. SOM TEHOTNÁ

CENA: zdarma, Android

Obrovské množstvo informácií o zdravej strave, denné záznamy o nálade i chuti do jedla, mená detí aj s ich pôvodom a významom, návod na cvičenie a množstvo ďalšieho v jednom. Čo so sebou vziať do pôrodnice? Aj toto sa tu dozviete.

6. ZDRAVIE A FITNES

CENA: zdarma, Windows Phone

S aplikáciou máte prístup k bohatej škále nástrojov a informácií o všetkom, čo sa týka zdravia. Pozrite sa na viac než 1000 videí o cvičeniach a cvikoch, nájdite si nutričné hodnoty alebo informácie o liekoch a sledujte svoje aktivity.

7. PITNÝ REŽIM

CENA: zdarma, iOS, Android

Pravidelný pitný režim je dôležitý, pretože jeho porušovanie môže viesť k stálej únave a bolestiam hlavy. Jeho dodržiavanie dodá energiu do práce, zábavy i športu. Na základe dodaných dát ho aplikácia pomôže dodržiavať.

8. BABYBUMP

CENA: zdarma, iOS, Android 

Viete, ako sa postupom času vyvíja vaše nenarodené dieťatko? Povie to táto aplikácia spolu s množstvom ďalších dôležitých informácií. Umožní tiež viesť si kalendár, denník, usporiada fotografie a pomôže ich umiestniť na sociálne siete.

9. WOMANLOG PREGNANCY

CENA: základná verzia zdarma, iOS, Android 

Tehotenský kalendár pre ženy s týždennými informáciami o tehotenstve. Aplikácia obsahuje okrem iného kalendár obdobia tehotenstva, evidenciu váhy, obvodu v páse, zoznámi užívateľku s rôznymi symptómami i vývojom plodu.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma