AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

8 receptov na najchutnejšie koláče

Chcete piecť, ale nemáte čas neustále hľadať nové recepty? Vyskúšajte varianty dvoch základných ciest!
8 receptov na najchutnejšie koláče

1. Čokoládový koláč s polevou

10 – 12 porcií/príprava: 75 minút 

250 g horkej čokolády (50% kakaa), 2 lyžice oleja, 30 g bielej čokolády 

Príprava tmavého cesta:

  • 2 hrnčeky polohrubej múky, 3 lyžice kakaa,
  • 1 hrnček cukru, 1 prášok do pečiva, 1 hrnček mlieka, 1⁄2 hrnčeka oleja, 2 vajcia
  • Múku zmiešajte s kakaom, cukrom a práškom do pečiva, pridajte mlieko, olej, vajce a vymiešajte cesto. 

Cesto nalejte do formy a pečte pri 180 °C asi 35 minút. Tmavú čokoládu rozpusťte a vmiešajte olej. Bielu čokoládu rozpusťte. Vychladnutý koláč potrite tmavou polevou a na ňu cez tenko odstrihnutý roh sáčku naneste biele linky. Špajdľou ťahajte kolmé linky striedavo oboma smermi. 

2. Mramorovaný koláč s tekvicou

10 – 12 porcií/príprava: 85 minút 

1⁄2 tekvice hokkaido, 250 g mäkkého tvarohu, 100 g krupicového cukru, 1 veľké vajce, mletá škorica 

Tekvicu olúpte, nakrájajte a 20 minút varte. Scedenú ju roztlačte a nechajte vychladnúť. Zmiešajte tekvicu, tvaroh, cukor, vajce a škoricu. Do formy striedavo po lyžiciach dávajte cesto pripravené podľa receptu vyššie a tekvicovú zmes, na záver ešte premiešajte obrátenou stranou lyžice. Pečte pri 180 °C asi 35 minút. 

3. Koláč s čerešňovou marmeládou a bezé

10 – 12 porcií/príprava: 80 minút + chladnutie 

250 g čerešňovej marmelády, 4 bielky, 350 g krupicového cukru, 2 – 3 lyžice škrobu 

Cesto pripravené podľa predchádzajúceho receptu (Čokoládový koláč s polevou) nalejte do vymastenej a vysypanej formy a pri 180 °C pečte asi 20 minút. Potom koláč vyberte a teplotu v rúre znížte na 150 °C. Medzitým vyšľahajte bielky s cukrom a cez sitko preosiatym škrobom na jasnobielu, pevnú penu, ktorá drží tvar.

Predpečené cesto potrite hrubou vrstvou marmelády a cukrárenskym zdobidlom naň naneste ornamenty z bielkového bezé. Vložte do rúry a pečte ďalších asi 20 minút doružova. Potom rúru vypnite a nechajte koláč pri pootvorených dvierkach úplne vychladnúť, inak bezé spadne a popraská. 

2.jpg

4. Koláč s medovým mascarpone a orechmi

10 – 12 porcií/príprava: 90 minút 

500 g mascarpone, 4 lyžice medu, 150 g zmesi orechov, 75 g masla, 4 lyžice trstinového cukru 

Cesto pripravené podľa receptu na Čokoládový koláč s polevou nalejte
do formy (môžete ju miesto vymastenia vyložiť papierom na pečenie) a pri 180°C pečte asi 35 minút. Hotový koláč vyberte a nechajte úplne vychladnúť.

Mascarpone, ktoré ste nechali ohriať na izbovú teplotu, opatrne zmiešajte s medom. Rovnomerne ho rozotrite po celej ploche koláča a nechajte v chladničke stuhnúť.

Skaramelizujte cukor, pridajte maslo a nechajte ho rozpustiť. Vmiešajte orechy, maslo do nich vsiakne a orechy sa obalia cukrom. Vychladený koláč posypte orechmi. 

5. Koláč s makom, slivkami a mandľami

10 – 12 porcií/príprava: 65 minút 

200 g mletého maku, 400 ml mlieka, 100 g masla, kôra z 1⁄2 citróna, mleté nové korenie, 500 g sliviek, 100 g plátkových mandlí 

Príprava svetlého cesta:

  • 2 1⁄4 hrnčeka polohrubej múky, 1 hrnček cukru, 1 prášok do pečiva, 1 hrnček mlieka, 1⁄2 hrnčeka oleja, 2 vajcia
  • Múku zmiešajte s cukrom a práškom do pečiva, pridajte mlieko, olej, vajcia a vymiešajte cesto. 

Rúru zapnite na 180 °C. Mak zvarte s mliekom, maslom, nastrúhanou kôrou a mletým novým korením. Slivky vykôstkujte a nakrájajte na polovice. Do formy nalejte cesto, potrite makovou zmesou a poklaďte slivkami. Posypte plátkami mandlí a dajte asi na 35 minút piecť.

Náš Tip: Miesto sliviek použite iné sezónne ovocie, z kôstkového sa
k maku hodia rôzne blumy, vyskúšať môžete aj hrušky. Mak môžete tiež len ochutiť primiešaním lyžice slivkového lekváru. 

3.jpg

6. Koláč s ganache a granátovým jablkom

10 – 12 porcií/príprava: 75 minút 

250 ml smotany, 220 g horkej čokolády (50 % kakaa), 25 g masla, 1 – 2 granátové jablká 

Smotanu zvarte a zalejte ňou polámanú čokoládu. Nechajte ju rozpustiť, pridajte kúsok masla a premiešajte. Nechajte úplne vychladnúť a dajte podchladiť do chladničky. Medzitým pripravte cesto (viď recept na Koláč s makom) asi 35 minút v rúre predhriatej na 180 °C a nechajte ho tiež vychladnúť. Medzitým si vylúpte granátové jablko.

Ganache, ako sa tomuto krému hovorí, vyšľahajte. Povrch koláča môžete podľa chuti potrieť ostrejšou, napríklad ríbezľovou marmeládou. Na ňu zdobiacim vrecúškom naneste ganache a posypte semienkami granátového jablka. 

7. Cheesecake s brusnicami

10 – 12 porcií / príprava: 50 minút 

400 g cream cheese (Philadelphia, Buko), 250 g kyslej smotany, 2 lyžice zemiakového škrobu, 1 veľké vajce, 2 hrste brusníc namočených vo vode 

Cream cheese spojte so zvyšnými surovinami. Cesto (viď recept na Koláč s makom) nalejte do vymastenej a vysypanej formy a navrch rozotrite tvarohovú zmes s brusnicami. Pečte asi 35 minút doružova.

Tip: Ak chcete nechať vrstvy cesta a tvarohu oddelené, cesto cca 20 minút predpečte, potom stiahnite teplotu na 150°C a zmes natrite až na polohotové cesto. Pečte ďalších 35 minút. 

4.jpg

8. Svetlý koláč s broskyňami

10 – 12 porcií/príprava: 50 minút 

6 broskýň, 2 lyžice citrónovej šťavy, 100 g medovníka na strúhanie, 50 g masla, 50 g trstinového cukru 

Broskyne vykôstkujte, nakrájajte na kúsky a nechajte 15 až 20 minút odležať premiešané s citrónovou šťavou. Z nastrúhaného medovníka, zmäknutého masla a trstinového cukru špičkami prstov vypracujte posýpku.

Cesto pripravte podľa receptu na Koláč s makom, nalejte do pripravenej formy, poklaďte kúskami ovocia a posypte posýpkou. Pečte pri 180 °C asi 35 minút dozlatista. 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma