AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

8 najčastejších dôvodov nepoznaného tehotenstva

Viete si predstaviť, že by ste svoje tehotenstvo nepoznali? Príznaky ako vynechaná menštruácia či rastúce bruško hovoria jasne, aj tak existujú ženy, ktoré o bábätku nemali ani tušenia.
8 najčastejších dôvodov nepoznaného tehotenstva

1. Falošná negativita

Domáce tehotenské testy nie sú stopercentne spoľahlivé, bývajú veľmi citlivé na dobu robenia, preto lekári odporúčajú robiť test ranným močom ideálne týždeň po vynechaní menštruácie.

2. Nadváha

U žien s nadváhou môže rastúce bruško skryť nadmerný tuk v brušnej oblasti a celkovo nie je ľahké zistiť, že je žena tehotná.

3. Slabé príznaky

Priebeh prvého trimestra, ktorý býva z hľadiska nevoľností najnáročnejší, majú na svedomí rozbúrené hormóny, u niektorých žien však prvé týždne môžu prebehnúť bez príznakov.

4. Nepravidelná menštruácia

Niektoré ženy majú veľmi nepravidelný menštruačný cyklus alebo natoľko slabé krvácanie, že ho považujú za špinenie.

5. Stres

Tehotenské príznaky ako bolesť hlavy, nevoľnosť, zvýšená chuť do jedla a priberanie na váhe sa môžu považovať za symptómy chronického stresu.

6. Diagnóza „neplodnosť“

Chybná diagnóza alebo nesprávne urobené chirurgické zákroky, napr. vazektómia, môžu byť ďalším dôvodom, prečo žene nenapadne, že môže byť tehotná.

7. Málo aktívne dieťa

Niektoré deti môžu byť pokojné a málo aktívne, takže ženy si ich pohyby môžu spájať s črevnými ťažkosťami.

8. Prehnaná viera v antikoncepciu

Žiadna „mono“ antikoncepcia nemôže celkom zabrániť otehotneniu, je teda dobré antikoncepčné metódy kombinovať alebo prijať fakt, že tehotenstvo môže prísť. 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma