AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

7 tipov, ako rýchlejšie otehotnieť

Čo by ste mali robiť, ak viete, že práve teraz je ten jediný správny čas pre bábätko? Chcete, aby dve modré čiarky na graviteste čo najskôr signalizovali úspech vášho snaženia?
7 tipov, ako rýchlejšie otehotnieť

Ste pripravená založiť rodinu. Vy aj váš partner. Práve teraz. Ak máte tento pocit, je vyčkávanie na priaznivejšie situáciu, viera vo vyšší plat či väčší byt tým posledným, čo by ste mali robiť. Naopak, dajte na vnútorné inštinkt a na bábätku začnite pracovať, príroda vám totiž (spolu s materským inštinktom), dáva najavo, že ak dobu, kedy je telo aj myseľ na materstvo pripravené, prešvihnete, môžete si koledovať o problémy. 

Máme pre vás tipy, ktoré vám pomôžu eliminovať riziká, kvôli ktorým by ste nepočal okamžite, prípadne urýchli celý proces, takže budete v inom stave skôr, než ste si myslela.

1. Vitamínová základňa

Než otehotniete, rozhodne si zájdite za lekárom a porozprávajte sa s ním - skôr ako prestanete používať antikoncepciu - o tom, aké vitamíny vaše telo potrebuje. Napríklad kyselinu listovú by ste mali užívať aspoň tri mesiace predtým, ako sa rozhodnete otehotnieť, preto, aby ste jej svoj ​​organizmus zásobila dokonale a v dostatočnej miere. Vďaka tomu, že jej budete mať v tele dostatok, sa môžete u dieťaťa vyhnúť komplikáciám, akými sú rázštep chrbtice a podobne.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma