AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

7 najčastejších lží, ktoré hovoria tehotné

Tehotenstvo je krásne a každá nastávajúca mamička musí byť šťastná. Naozaj?
7 najčastejších lží, ktoré hovoria tehotné

Určite sú aj ženy, ktoré si tehotenstvo užívajú od začiatku do konca, ani raz o svojom kroku nezapochybujú a s úsmevom znášajú každučkú nevoľnosť a nepríjemnosť, ktorá ich počas tohto požehnaného stavu stretne. Lenže, ruku na srdce, tých je menšina. Väčšina nastávajúcich mamičiek počas deviatich mesiacov pochybuje o sebe aj o svojom rozhodnutí, tehotenstvo si (občas) neužívajú a vlastne sa vôbec necítia dobre.

Pravda sa však nenosí. Spoločnosť požaduje, aby nastávajúca mamička bola šťastná, a ak nie je, je čudná. A tak tehotné o svojom stave klamú a skutočnosť priznajú možno doma partnerovi, mamičke alebo najbližšej kamarátke. A aké že lži sú najčastejšie?

1. Som tehotná. Jupííí!

Existuje určité percento žien, ktoré dve čiarky na tehotenskom teste naozaj potešia. Vo väčšine prípadov to ale tak nie je a niekedy sa objaví aj panika. A to aj keď si bábätko veľmi želajú. "Na rozumnú ženu v tom okamihu doľahne obrovský pocit zodpovednosti. Niektoré môžu zapochybovať o svojej schopnosti o dieťa sa postarať a vychovať ho. To je normálne. Mať dieťa je obrovská zodpovednosť a len blázon sa nebojí," upokojil ženy gynekológ Petr Kříž.

2. Nepribrala som, mám stále rovnakú veľkosť

Koľko žien si nevie pripustiť, že tehotenstvo so sebou zákonite nesie naberanie váhy? Pomerne dosť. A tak nastávajúce matky popierajú, že pribrali, a po svojej rodine a priateľovi chcú, aby ich v tejto ilúzii podporili. Lenže aby bolo dieťa zdravé, mamička musí priberať. Ideálny prírastok je zhruba kilo až kilo a pol mesačne. Sú mamičky, ktoré ale priberú pokojne 25 kíl. Dôležité je, aby sa po pôrode podarilo váhu zhodiť.

3. Som tak nadšená. Milujem tehotenstvo

Lož ako veža. Tehotenstvo je možno super pár týždňov, ale v prvom trimestri je mamičkám často zle, v treťom im zase opúchajú nohy, bolí ich chrbát a nemôžu kvôli veľkému bruchu spať. K tomu pridajte problémy s oblečením, časté kontroly u lekárov a je tu aj veľa vecí, ktorým sa tehotné musia vyhýbať... Väčšina žien sa teší, až porodí, budú mať dieťa pri sebe a svoje telo zase pre seba.

4. Vôbec mi nechýba káva/alkohol/cigarety

V tehotenstve sa samozrejme zmenia chute a je možné, že žene, ktorá predtým vypila štyri kávy za deň naozaj nechýbajú, ale väčšina obmedzila všetky nezdravé veci len preto, že vie, že je to rozumné. A napriek tomu si občas doprajú, aj keď vedia, že by nemali.

5. Tie háčkované botičky sa mi veľmi páčia! Ďakujem

Keď niekto obdaruje nastávajúcu mamičku, očakáva nadšenie a vďaku. Obzvlášť pokiaľ ide o svokru, alebo iné staršie ženy. Často darujúceho ani nenepadne, že mamička má vo výbavičke už desať podobných bodičiek a možno by ocenila skôr dupačky, alebo niečo menej rozkošného, ale o to potrebnejšieho.

6. Nie, meno zatiaľ nemáme

Snáď všetci nastávajúci rodičia o menách pre svoje deti diskutujú. Niektoré sa im páčia viac, iné rovno zavrhnú. A keď nejaké vyberú a chcú sa pochváliť, tak to urobia. Ak vám tvrdia, že meno ešte nemajú, je to preto, že vám ho povedať nechcú. Tak ich neuvádzajte do rozpakov a prestaňte sa vypytovať. Ďalším dôvodom, prečo mamičky taja vybrané meno, môže byť obava, že im ho môže niektorá ďalšia tehotná žena ukradnúť.

7. Je jedno, či to bude chlapec, alebo dievča, hlavne nech je to zdravé

Táto lož sa opakuje po generácie. Skôr ju museli mamičky hovoriť celých deväť mesiacov, dnes našťastie existuje ultrazvuk, ktorý nedočkavým rodičom pohlavie dieťaťa prezradí. A len tým, ktorí si to povedať nenechali, je to skutočne jedno.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma