AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

5 tipov pre vás a vaše deti, ako stráviť super leto

Už o pár týždňov tu máme letné prázdniny, ktorých sa vaše deti isto nemôžu dočkať. Pre vás je to však aj množstvo času, ktorý je potrebné deťom vyplniť rôznymi aktivitami. Je to obdobie na oddych a rozptýlenie, no zároveň je to aj príležitosť stimulovať vašich potomkov a stavať na vedomostiach, ktoré nazbierali počas školského roka.
5 tipov pre vás a vaše deti, ako stráviť super leto

Prinášame vám 5 tipov od Katalin Deák, učiteľky a metodologičky výučby spôsobom Helen Doron,

1. Zaspievajte si

Ak ste ešte neobjavili spievanie, neotáľajte. Spievanie je skvelou cestou osvojiť si akýkoľvek jazyk prirodzenou formou. Deti sa nemusia prvoplánovo koncentrovať na gramatiku či syntax, a predsa sa učia po anglicky! Zo začiatku si stačí zvoliť jednoduché texty a melódiu. S každou ďalšou skladbou si rozširujú slovnú zásobu.

2. Čítajte si

Predstavte si dieťa, ktoré sa učí čítať. Krok za krokom a vlastným tempom. Presne takto funguje interaktívna aplikácia Helen Doron Read pre deti vo veku 5-9 rokov. Interaktívne postavičky udržiavajú pozornosť a malí čitatelia si užívajú príbehy. Deti počujú správnu výslovnosť, vidia korektné hláskovanie a môžu si dokola opakovať výrazy podľa potreby a ľubovôle. Niet ľahšieho spôsobu, ako sa naučiť nové slovíčka, čo podporuje ich sebaistotu a motiváciu.

ilustracne  foto_3.png

3. Počúvajte hudbu

Nalaďte sa na veľkú zábavu pri počúvaní rozhlasovej stanice pre tínedžerov, samozrejme, v angličtine! Odkedy Beatles „prekonali hranicu zvuku“, je hudba celosvetovým zjednocujúcim fenoménom. Bez ohľadu na to, kde žijete, najvychytenejší speváci či skupiny búrajú svojou produkciou bariéry a stierajú kultúrne odlišnosti. Helen Doron Teen Radio hrá obľúbenú populárnu muzičku, ktorú táto veková skupina miluje

4. Hrajte sa

Vedeli ste, že angličtina pre deti Helen Doron – pochopiteľne, nie náhodou – ponúka v rámci spektra letných denných táborov aj kurz Holiday Jump with Joey? Kangi Club pomáha deťom zvládať angličtinu hravo – stačí, keď sa pridajú k špásom Paula, Millie, Joeyho a ďalších obľúbených postavičiek.

5. Zabávajte sa

Samozrejme, v lete je ideálne vyplniť dieťaťu čas hrou. Ak stále uvažujete, kam s deťmi počas leta, prihláste ich do denných táborov Helen Doron: vás odbremenia od starostí a vášho drobca nadchne príjemne strávený čas s kamarátmi. Pri hrách a množstve zážitkov si sotva uvedomia ich sprievodný edukačný rozmer. Zábavné tábory v kruhu rovesníkov a navyše s milými postavičkami však jednoducho a hravo predstavia angličtinu deťom.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma