AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

5 tipov ako mať pohodové Vianoce

Ako si cez sviatky oddýchnuť a užiť si vianočnú atmosféru?
5 tipov ako mať pohodové Vianoce

1. Obdarujte i samú seba

Požiadajte príbuzných o stráženie a v adventnom čase si urobte chvíľku buď len pre seba, alebo pre seba a svojho partnera. Odpočiniete si a následné prípravy zvládnete ľavou zadnou a s úsmevom. 

2. Robte to podľa svojho

Nikdy vám nechutil kapor? Urobte si lososa alebo rezeň. Neznášate povinné návštevy? Odíďte hneď po Štedrom dni na chalupu alebo na hory. Prekážajú vám tlačenice v obchodoch? Nakupujte na internete. Nedajte na to, čo by sa malo, ale riaďte sa tým, čo vám a vašej rodine vyhovuje.

3. Pripravujte spoločne

Prípravy na Vianoce by nemali byť výsostne ženskou doménou. Pokiaľ sa o potrebné činnosti podelíte s manželom i deťmi, ubudne vám práca, a ešte strávite spoločný čas zmysluplne. Pečenie medovníčkov alebo výrobu papierovej reťaze na stromček zvládnu aj najmenšie deti, ktorým príjemne utečie čas.

4. Hoďte upratovanie za hlavu

Prinúťte deti, aby si uložili hračky na svoje miesta, a potom vyluxujte a utrite prach, aby u vás doma bolo útulne. Pokojne ale vynechajte upratovanie skríň
a podobné akcie, ktoré vás len fyzicky i psychicky unavia. Deťom je jedno, či majú tričká v komínkoch a či sa leskne aj posledný pohár v kuchynskej linke. Počas Štedrého večera sa vygruntovaný byt aj tak zmení na nepoznanie. 

5. Predbehnite čas

Darčeky nakúpte už v novembri a v adventnom čase sa už sústreďte len na duchovný rozmer sviatkov. Choďte na varené víno alebo horúcu čokoládu, obdarujte zvieratká v blízkej zvernici, zájdite na vianočný koncert alebo jednoducho len buďte spolu. 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma