AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

5 dôvodov prečo dovolenkovať s čítačkou

Leto je tu a mnohí z nás majú počas dovolenky konečne možnosť prečítať si knihy, na ktoré počas roka nemali čas. Bezstarostná a príjemná dovolenka ale vyžaduje správnu prípravu.
5 dôvodov prečo dovolenkovať s čítačkou

Poradíme vám, ako si vďaka čítačke e-kníh užijete úžasnú dovolenku. Je päť dôvodov, prečo si so sebou čítačku vziať:

Ľahká batožina

Knihy a časopisy, ktoré si bežne beriete na dovolenku, môžu významne ovplyvniť hmotnosť vašej batožiny a v prípade lietadla ju aj preťažiť nad dovolený limit. Naproti tomu, jediná čítačka, do ktorej sa zmestí až 2000 kníh, má len 200 gramov.

1000x356_ls_ultra.png

Príjemné čakanie

Čakanie na letisku či hodiny strávené v lietadle alebo vo vlaku môžete využiť produktívne. Dobrá kniha premení váš nudný čas na vzrušujúce dobrodružstvo. Jednoducho si zapnite čítačku, zapojte fantáziu a čas vám ubehne ako voda.

new_1000x356_ls.jpg

Čítanie na slnku aj pri vode

Moderné čítačky majú špeciálny nelesknúci sa display E link (elektronický papier), ktorý vám umožní pohodlne čítať aj na priamom slnku. Niektoré tipy, ako napríklad najnovšie PocketBook Aqua, sú navyše odolné voči vode aj prachu, teda poškodeniu. Bazénové ležadlo už na vás čaká!

1000x356_ls_aqua.png

Žiadne dobíjanie

Vybitie batérie na mobile či tablet dokáže riadne nahnevať. Pri čítačke elektronických kníh také niečo nehrozí. E Ink obrazovka používa energiu len pri otáčaní strán, takže batéria vydrží pri aktívnom čítaní v priemere mesiac.  

626(touch-lux3)_white_en_front-bottom-left(7995).jpg640aqua_blue_ru-redsails_front_dropphoto-2-1.png650_library_ww.png

Osobný prekladateľ

Kvalitná čítačka slúži aj ako asistent pri komunikácii. Zabudované slovníky ABBYY Lingvo® umožňujú preložiť potrebné cudzie slová pohodlne a rýchlo – jednoducho zadáte slovo do prekladového okienka a máte ho preložené. V cudzine sa už nestratíte.

Čítačky tiež pomáhajú vyrovnať sa s po dovolenkovou depresiou. Je dokázané, že ak časť dovolenky venujete intelektuálnom záľubám - napríklad poznávacím výletom, alebo čítanie kníh - potom sa ľahšie vyrovnávate so stresom po návrate do všedných dní.

PocketBook vám praje nezabudnuteľnú letnú dovolenku! Nezabudnite si so sebou zobrať dobrú náladu a čítačku!

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma