AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

4 tipy ako pomôcť oteckovi zblížiť sa s dieťatkom po narodení

Ako na to? Nie je to vôbec ťažké!
4 tipy ako pomôcť oteckovi zblížiť sa s dieťatkom po narodení

1. Nechajte ho kŕmiť

Tým, že otecko raz začas v noci vstane k hladnému bábätku, uľaví nielen vám, ale bude mať možnosť zažiť tie neopakovateľné chvíľky spojenia pri kŕmení. „Pri kŕmení z fľaštičky by sa mal otec snažiť držať dieťa v polohe, ktorá je podobná dojčeniu. Dieťa tak dobre uvidí aj do jeho tváre a očí,“ radí laktačná poradkyňa.

2. Nechajte ho hojdať a uspávať

Nie je nutné, aby tri hodinky pochodovala s dieťatkom v noci len mamička. Rovnakú službu môže zvládnuť otec a stať sa tak záchrancom noci. „S manželom sme sa tak dohovorili hneď na začiatku a je pravda, že do nočných sa mu veľmi nechcelo. Nakoniec som ho ale vždy načapala, ako drží dcéru
v náručí a rozpráva jej také chlapské veci. A ona sa na neho kukala tými veľkými očami, smiala sa a užívala si to,“ rozpráva čitateľka Jarmila.

Odborníčka zase dodáva, že by sa otec mal rozhodne stať súčasťou uspávacej rutiny. „Môže napríklad kúpať alebo čítať rozprávku. Nikdy by sa nemal separovať v obývacej izbe a nechať to len na matke.“

3. Nechajte ho rozprávať sa s bábätkom

Otcovia dokážu byť vtipní a krásni v jednom okamihu, a to deti milujú. Nechajte ich, nech sa spolu maznajú, smejú sa alebo na seba robia vtipné tváre.

4. Nechajte ho aj prebaľovať

Je to síce trošku smradľavá práca, ale aj tá dokáže poriadne stmeliť. 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma