AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

4 recepty na ovocné knedlíčky

Ešte ste ich nevarili? To je chyba, pretože vám ručíme za to, že deti ich budú milovať!
4 recepty na ovocné knedlíčky

Kysnuté knedličky s čučoriedkovou omáčkou

4 – 5 porcií/príprava: 60 minút

Cesto: 1 lyžica krupicového cukru, 250 ml plnotučného mlieka, 30 g droždia, 500 g polohrubej múky, 1 vajce, štipka soli Omáčka: 400 g čučoriedok, 3 lyžice krupicového cukru, 1 lyžica vanilkového pudingu, 200 ml plnotučného mlieka šľahačka na podávanie

Z cukru, trochy vlažného mlieka a droždia urobte v hrnčeku kvások. Keď vykysne, zmiešajte ho s múkou, zvyšným mliekom, vajcom a soľou. Vypracujte cesto, ktoré v mise zakryte čistou utierkou a nechajte v teple pol hodiny kysnúť.

Potom z neho vytvorte menšie guľky a dajte ich na plech alebo dosku kysnúť ešte asi 20 minút. Zatiaľ čo budú knedličky kysnúť, pripravte si omáčku.

Čučoriedky s cukrom a troškou vody rozvarte. V hrnčeku rozmiešajte v mlieku vanilkový pudingový prášok a vmiešajte ho do kastróla k čučoriedkam. Premiešajte, asi dve minúty povarte (môžete zriediť mliekom). Knedličky zavarte do vriacej vody a asi po 10 minútach ich vyberte a poprepichujte vidlič- kou. Podávajte ich s omáčkou a ozdobte šľahačkou. 

Zemiakové knedličky so slivkami a makom

makove.jpg

4 – 5 porcií/príprava: 50 minút

1 kg zemiakov typu C, 750 g polohrubej múky, 1 vajce, štipka soli, slivky, mletý mak, práškový cukor, maslo

Zemiaky uvarte v šupke, olúpte a nastrúhajte. Dajte ich do misy, pridajte múku, vajce a soľ a vypracujte cesto. Ak je veľmi riedke, pridajte trochu múky.

Umyté a osušené slivky zabaľte do kúskov cesta a zaokrúhlite ich. Knedličky vhoďte do vriacej vody a varte asi 8 minút. Do misky dajte mak a ešte horúce knedličky v ňom obaľte. Na tanieri posypte práškovým cukrom a prelejte rozpusteným maslom. 

Tvarohové knedličky s jablkami

tvarohoveknedle.jpg

4 – 5 porcií/príprava: 35 minút

250 g mäkkého tvarohu, 10 lyžíc hrubej múky + na podsypanie, 1 vajce, 5 jabĺk, práškový cukor, škorica, maslo, strúhaný tvaroh (nemusí byť)

Z tvarohu, múky a vajca vypracujte cesto. Jablká olúpte, zbavte jadrovníka a nakrájajte. Z cesta vykrajujte kúsky, na pomúčenej doske z nich urobte placku a obaľujte jablká. Knedličky varte 8 minút. Na tanieri ich polejte maslom a posypte cukrom, škoricou a strúhaným tvarohom. 

Knedličky zo sparovaného cesta s blumami

blumy.jpg

4 – 5 porcií/príprava: 40 minút

500 ml plnotučného mlieka, 50 g krupicového cukru, 500 g hrubej múky,
2 žĺtky, čerstvé blumy, 200 g tvarohu na strúhanie, práškový cukor, maslo

Mlieko s cukrom zvarte a v mise ním sparte múku. Do vychladnutej zmesi pridajte žĺtky a rukami vypracujte hladké cesto. Z cesta vytvorte na doske valček a nakrájajte ho na menšie kolieska.

Tie jemne poprášte múkou, rukami sploštite a do každého zabaľte umytú a osušenú blumu (môžete ich aj vykôstkovať a pokiaľ nie sú veľmi sladké, dať do prostriedka trochu cukru). Knedličky v dlaniach pekne zaguľaťte.

Vložte ich do vriacej vody a varte asi 7 minút. Na tanieri hotové knedličky posypte strúhaným tvarohom a práškovým cukrom a prelejte rozpusteným maslom. 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma