AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

3 vyskúšané spôsoby, ako vás deti začnú počúvať

Poviete to raz, poviete to druhýkrát, tretíkrát. Nič. Vaše dieťa vás buď ignoruje, alebo absolútne nevníma. Znie vám to povedome? Skúste to inak!
3 vyskúšané spôsoby, ako vás deti začnú počúvať

"Poďte, ideme si vyčistiť zuby." "Prosím, dievčatá, Peťo, zuby." "Povedali sme, že toto bude posledná rozprávka pred spaním, takže teraz všetci do kúpeľne." "Halooo, vnímate ma ?!" 

Každodenný rituál opakujúci sa spoľahlivo však nielen pred spaním, ale takmer pri akomkoľvek nabádaní k činnosti. Pri rannom obliekaní, obúvaní topánok, pri usadnutí na večeru. A aj keď ste zo začiatku trpezliví a hovoríte si, že to zvládnete s chladnou hlavou, výbuch je neodvratný. 

Zakaždým skončíte tým, že na svoje deti / dieťa jačíte a potom si pripadáte, ako idiot. Chcete dosiahnuť, aby vás deti počúvali bez podobných výstupov? Vyskúšajte tieto tri osvedčené tipy.

1. Povedzte to jedným slovom

Namiesto zdĺhavého "Prosím, môžeme si ísť teraz všetci do kúpeľne vyčistiť zuby?" Skúste povel zjednodušiť. "Zuby!" V našej rodine funguje prekvapivo efektívne. Deti väčšinou vedia, čo majú robiť, potrebujú to len jednoducho pripomenúť a to dostatočne rezolútne. Ak to zabalíte do kopy ostatných slovíčok, majú pocit, že stále majú na výber. 

Tip v druhej kapitole článku vychádza z toho, že deti nerady počúvajú príkazy. Pozrite sa.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma