AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

24 hodín v živote novopečenej mamičky

Môžete si hovoriť, že vy to určite hravo zvládnete, ale realita môže prekvapiť. Ako vyzerá taký bežný deň na materskej dovolenke?
24 hodín v živote novopečenej mamičky

4.00-6.00:

Po prebdenej noci je tu nový deň a bábätko sa hlási o právo na jedlo a o právo na maznanie. Hoci by ste najradšej ešte ležala, musíte vstať a presunúť sa k prebalovaciemu pultu. Nikto nestojí o špinavý a mokrý zadoček, a teda aj srdcervúci plač.

Ďalšou dennou činnosťou je kŕmenie divej zveri. Prečo divej? Ak dojčíte, viete, že na začiatku trvá táto zábava pokojne aj 45 minút. A to je možno dôvod, prečo mamičky na materskej pridávajú na Facebook svoje príspevky práve vo chvíli, keď ostatní majú polnoc.

7.00-9.00:

Prichádza prvé obdobie pokoja. Bábätko konečne znovu zaspáva. Áno, mohla by ste sa ísť obliecť, pripraviť si raňajky a v pokoji si ich zjesť, upratať riad, prejsť čistidlom kúpeľňu a robiť ďalšie bohumilé činnosti v domácnosti, ale radšej si ľahnete k tomu malému drobcovi a budete naň zízať alebo vyčerpaním zaspíte.

10.00-11.00:

Na rade je dopoludňajšia prechádzka, je teda čas sa obliecť. Vreštiace dieťa vám to ale úplne neuľahčuje. Snažíte sa vyrovnať si mastné vlasy a pri obliekaní zistíte, že tričko a mikinu zdobia zaschnuté škvrny od jedla. Nevadí, schováte to pod bundu.

Pri prezliekaní bábätka po čuchu zistíte, že plienka je plná. Pot z vás tečie, ale nevzdávate sa. Práve vo chvíli, keď už sa víťazne usmievate a zapínate štýlovú kombinézku, si nakŕmené bábätko odgrgne. A nielen to... Dneska sa holt ešte von nepozriete. Vitajte vo svete zimných bábätiek s refluxom.

12:00:

Vzhľadom k tomu, že nikto okrem vás nie je doma, zajete hlad včerajším suchým rožkom. Rozhodne nerobíte nič zle, pretože to je jediné jedlo, ktoré vášmu bábätku nepôsobí problémy so zažívaním. Pri dojčení a jedle máte tak chvíľu času na sledovanie obľúbeného seriálu. Teda ak znovu nezaspíte.

13.00-14.00:

Dieťa zaspáva. Na chvíľku zavrite oči a v spánku premyslíme, ako najlepšie zvládnuť stratégiu odchodu von. Tentoraz musíte, dochádzajú vám totiž plienky.

15.00:

Prichádza návšteva. Pozrieť sa na bábätko a zhodnotiť stav vašej domácnosti. Rýchlo kopnete špinavé prádlo do kúpeľne a použité plienky pod gauč. Dúfate, že to návšteva nebude komentovať.

Pri slovách návštevy "čo tu preboha celý deň robíš, že tu máš taký bordel" vypukne plač.

16.00-17.00:

Čas nákupov. Už nutne potrebujete aj prsné vložky a nový cumlík. Dieťa napodiv neprotestuje, nakojené, prebalené a prezlečené čaká v kočíku. Ste v eufórii. Vyrážate do víru veľkomesta a tešíte sa, že problémy zajete čokoládou. Prekvapí vás zima.

A nie je divu, pre samotné šťastie idete v papučiach a bez kabáta.

18.00-20.00:

Večerný rituál kúpania preruší kolikový plač. Takže hojdáte, hladíte, masírujete, proste robíte všetko, čo by utíšilo ten šialený rev. Zrazu prichádza ten slastný zvuk, následne zamlaskanie a je ticho. Pokladáte dieťa do postieľky a využívate svojich päť minút k nutnej očiste.

20.10:

Počas desiatich sekúnd po zaľahnutí tvrdo zaspávate. Viete, že nie je času nazvyš. Prídu totiž ďalšie prdy a ďalší hlad. Chcete si svoj nerušený spánok ukoristiť aspoň na hodinu a pol.

22.00-24.00:

Po dlhom nočnom hojdaní, uspávaní a kŕmení bábätko konečne zaspáva! Privoniavate k nemu, hladíte ho a v polospánku si vlastne uvedomíte, že aj napriek všetkému vyčerpaniu nie je nič krajšie ako tento pocit.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma