AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

15 faktov, ktoré prezradia, že ste matka

Mamičky majú typické prejavy, podľa ktorých ich spoznáte. Prečítajte si, aké.
15 faktov, ktoré prezradia, že ste matka

1. Svetlé oblečenie je tabu

Vaše oblečenie je plné pestrých vzorov, pretože čím pestrejšia a vzorovanejšia látka, tým horšie sú na nej spoznať fľaky. Svetlé oblečenie ste proste úplne vyradila zo šatníka. Ak nie, nie je nič ťažkého poznať, čo práve vaše dieťa obedovalo.

2. Upokojujete nákupný vozík v supermarkete

Ak z nejakého vzdialeného kúta v obchode začujete detský krik, automaticky začnete so svojím vozíkom popochádzať dopredu a dozadu a snažíte sa ho upokojiť.

3. Materský inštinkt

A podobne to máte so slovkom "mama". Akonáhle ho niekde začujete, ihneď sa idete pozrieť, čo sa to s vašim malým deje.

4. Smetiar alebo mamička?

Buď ste oblečená ako smetiar alebo ako poštárka. A hlavne ste jediná, ktorá aspoň cez víkend vidí východ slnka. To je jasná známka toho, že ste matka.

5. Chuck Norris organizovanie

Za sedem minút toho dokážete toľko ako ostatní za celý deň. Presne tak dlho totiž trvá popoludňajší spánok vášho dieťaťa a čas sú peniaze.

6. Čo je to vlastne to „One Direction“?

Ak sa vás niekto spýta na najnovšieho víťaza hitparády, pozeráte na neho, ako keby po vás chcel číslicu na pätnástom desatinnom mieste čísla pí. V aute počúvate len detské pesničky, ale na druhú stranu ich tiež väčšinou viete aj zaspievať spamäti.

7. „Deň po výmene plienok“

O novinkách v hudbe a v kine nemáte vôbec prehľad, ale ak sa vás niekto spýta na najlepšie sajúce plienky, tak ste ako na koni.

8. Obavy namiesto šeptania

Zatiaľ čo vaša bezdetná kamarátka sa s chuťou pozrie na chlapa v upnutých džínsoch, vás napadne len, že by si ten mladík mal na seba obliecť niečo poriadneho inak prechladne.

9. Detské menu pre všetkých

Hoci so sebou nemáte dieťa, automaticky vo fastfoode kupujete detské menu. Nakoniec dostanete k nemu hračku, ktorou môžete neskôr urobiť radosť.

10. Pôsobivý večierok

Kým kamaráti cez víkend rozprávajú o bezchybnom DJ, ktorý hral vo vašom obľúbenom klube, vy rozprávate o tom, ako to bolo úžasné, že deti sa spolu hrali a nehádali sa.

11. Dudlíky všade

Keď vo vreckách svojej bundy lovíte kľúče od auta, a potom víťazoslávne niečo vylovíte, okolostojace sa pýtajú, ako týmto chcete odomknúť auto. Väčšinou totiž v ruke držíte náhradný cumlík pre vášho malého.

12. Žiadne pazúre

O dlhých umelých pestovaných nechtoch si môžete nechať len zdať. Vaše nechty sú síce upravené a krátko zastrihnuté, aby ste nepoškodili detskú pokožku.

13. Nič vám nechýba

Potrebuje niekto vreckovku? Vy ju máte. Vlhčený obrúsok? Aj ten nájdete. Jednu až dvanásť náhradných plienok, ľahkú desiatu alebo náplasť? Aj to zo svojej kabelky vykúzlite.

14. Stále v pohybe

Aj keď v ruke vaše dieťa nedržíte, stále sa pohojdáva, aby ste malé utíšila.

15. Na ústach stále úsmev

Úsmev z tváre vám nikto nevezme. Zakaždým, keď sa pozeráte do neprítomna, skončíte s myšlienkami u svojho dieťatka a začnete sa usmievať. A tak sa najneskôr ako mama prezradíte.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma