AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

10 vecí za ktoré sa ako mama nemusíte hanbiť

Byť milujúcou mamičkou je niekedy značne vysilujúce. Ale to nie je dôvod, aby ste sa hanbila za tieto veci.
10 vecí za ktoré sa ako mama nemusíte hanbiť

Je vám týchto 10 vecí nepríjemných? Ale no tak. Za to sa vôbec nemusíte hanbiť.

1. Poprosiť druhých o pomoc

Predovšetkým tie novopečené mamičky sú pevne presvedčené: "To musíš zvládnuť sama!" Ale to teda nemusíte! Požiadajte o pomoc partnera, vašu rodinu i kamarátov, ktorí sa vám kedysi ponúkli. Nič na tom nie je. Predsa len nie ste žiadna superhrdinka, ale len mamička.

2. Občas stratiť trpezlivosť

Zakaždým si prajete, aby sa to nestalo, ale stane sa. Dvadsiata otázka: "A prečo?" A vy vyletíte ako čertík z krabičky. To sa stáva každej mame, nie ste preto zlá.

3. Priať si aspoň chvíľu niečo robiť bez dieťaťa

To, že máte dieťa, neznamená, že by ste nemohla robiť niečo samostatne. Porozprávajte sa o tom s partnerom, objednajte stráženie a tie voľné hodiny si užite.

4. Spomínať na to, ako ste sa mali pred dieťaťom

To bolo vtedy úžasné, mohla som si robiť čo som chcela. Za tieto myšlienky sa hneď nemusíte pranierovať. Určite nie ste sklamaná z toho, aké to je teraz s dieťaťom. Sú to ale zase iné zážitky...

5. Počítať hodiny do doby než dávate spať dieťa

Sú dni, ktoré sa tiahnu ako žuvačka. A samozrejme je normálne v tieto dni neustále pokukovať po hodinkách či už nie je čas dať dieťa spať.

6. Neporiadok v byte

Kto má deti vie: Päť minút po vypucovaní celého bytu to vyzerá ako pred upratovaním. Nenervujte sa, ak čakáte návštevu a ani sa netrápte, keď sú na podlahe omrvinky a každú chvíľu niekto šliapne na kocku Lega.

7. Neznalosť

Ako rodič skúšate pochopiť detský svet, ale napriek tomu sú veci, ktoré nepochopíte. Jednoducho to tak je. Proste sa dieťaťa potom spýtajte a netrápte svoj mozog. Rozhodne to neznamená, že by ste sa nestarala o dieťa dobre.

8. Televízia ako opatrovateľka

Robí to skoro 90% matiek, ale nikdy by to nepriznali. Ono teraz si môžete namiesto televízia dosadiť napríklad aj počítač. Necháte dieťa sedieť pol hodinky pred obrazovkou a konečne máte chvíľku pokoja napríklad nakŕmiť druhé dieťa.

9. Obed bez zeleniny

Zelenina je dôležitá, to je bez debát. Ale niekedy sú dni, kedy s radosťou dáte prednosť hotovému jedlu z mrazničky. Naozaj si kvôli tomu nerobte výčitky.

10. Plačúce dieťa v MHD, v obchode...

A posledný bod. Je to nepríjemné a určite to už mnoho z vás zažilo. Dieťa si uprostred obchodu ľahne a reve a nedá sa utíšiť. Ľudia okolo sa hemžia mnohými "dobrými radami" na pomoc, ale nič nepomáha. Nebojte. Väčšina matiek okolo to zažila a vie, ako sa cítite. A tí, ktorým to vadí môžu ísť inam.

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma