AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

10 vecí, ktoré sa zmenia, keď sa stanete rodičmi

Rodičovstvo každého zmení. Zrazu nemyslíte len na seba, ale aj na svoje dieťa a svoju rodinu. Schválne, či sa v týchto desiatich veciach spoznáte.
10 vecí, ktoré sa zmenia, keď sa stanete rodičmi

1. Všade čakáte nebezpečie

Či pasívne fajčenie, škodlivé látky v detských fľašiach alebo bohvie čím kontaminované ruky cudzích ľudí, ktorí sa chcú vášho milého dieťatka dotknúť - ste ako sliepka strážiaca svoje kuriatka, aby sa im niečo nestalo. Nebojte sa, to je úplne normálne. Časom prídete na to, že svoje deti nemusíte pred všetkými nástrahami chrániť.

2. V hlavnej úlohe sú zrazu vaše děti

Zrazu nikto nechce vedieť, ako sa máte. Po tehotenstve, kedy sa deväť mesiacov všetko točilo okolo vás ako novopečená mamička si zrazu musíte zvyknúť na vedľajšiu úlohu ako podávačka fľaše, pomocníčka pri prebaľovaní a asistentka pri prezliekaní. Ale ruku na srdce, nie je to vôbec nič ťažkého.

3. Pokusíte sa odhaliť tajomstvo „perfektných matiek“

Vyzerá ako z titulky módneho časopisu, v jednej ruke uvoľnene drží bezkofeínovú kávu s polotučným sójovým mliekom a tou druhou tlačí ten najdokonalejší kočík, v ktorom leží dieťa, ktoré nikdy neplače. Existuje vôbec "perfektná matka" alebo je to len prelud? Uvoľnite sa a riaďte sa inštinktmi, tie vám napovedia, čo je pre vaše dieťa najlepšie.

4. Radi uvítate pomoc ďalších ľudí

Aj keď ste samostatná a málokedy prosíte ostatných o pomoc - s dieťaťom uvítate akúkoľvek pomoc. Získate tak čas a ušetríte si námahu. A tých ostatných poteší, že vám mohli pomôcť.

5. Stanete sa účastníčkou v súboji o najrýchlejšie sa vyvíjajúce dieťatko

A len tak hneď sa z toho závodu nevymaníme, hoci vôbec nie ste ctižiadostivý typ. Plávanie s dieťatkom, materský klub, kurz nevýchovy alebo len návšteva ihriska - všade stretnete tie, ktoré vás nevinnou vetou "Ach, vy ešte nebeháte?", absolútne vyvedú z rovnováhy. Ale pamätajte: Každé dieťa je jedinečné a vyvíja sa svojím vlastným tempom.

6. Máte nočné mory

Kŕmite vaše dieťa a ono priberá, až naraz praskne - Ooo hrôza, to bol našťastie len zlý sen! Alebo keď sa vám zdá, že vám dieťa spadlo na zem, kočík zrazil nákladiak alebo ste svoje dieťa nechala vyhladovať. Takéto pocity sú u novopečených rodičov úplne bežné. Takže dobrú noc.

7. Súhlasíte: Byť rodičom je tá najnáročnejšia práca na plný úväzok

Konečne nemusíte každý deň do kancelárie a máte čas na oveľa príjemnejšie veci. Väčšina ľudí si pletie materskú a rodičovskú s dovolenkou. Byť rodičom vyžaduje stopercentné nasadenie a to znamená aj stres, a často sa to podceňuje. Ale odškodnenie za všetku tú námahu je na nezaplatenie: šťastné dieťa.

8. Zužuje vás ťažká voľba výberu

Čo je pre moje dieťa najlepšie? Touto otázkou sa stále zaoberáte - jedno či u regálov v supermarkete alebo u pediatra. Predovšetkým u prvého dieťaťa má človek strach, že urobí chybu. Zmeňte to a poraďte sa s inými - skúsenejšími - rodičmi.

9. Už nikdy sa vám nepodarí z domu odísť včas

Sami to rýchlo zistíte: Je úplne jedno, ako si všetko detailne naplánujete, s dieťaťom prídete sotva kedy niekam včas. Dobré na tom však je, že každý to pochopí a rád na vás počká.

10. Konečne sama! To je to najkrajšie, čo si teraz viete predstaviť

Samozrejme, že svoju rodinu milujete nadovšetko, ale aj vy niekedy potrebujete trochu pokoja. A je to tak správne. S úplným pokojom na chvíľku vedome vypnite. Dohodnite si rande s najlepšou kamarátkou alebo si zájdite ku kaderníkovi - proste si doprajte pár hodín len pre seba. Nič dieťa neocení viac, než vyrovnaní rodičia!

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma