AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

10 vecí, ktoré by si mamička mala nechať na pamiatku

Spomienky rýchlo blednú, s bábätkom čas letí a u ročného dieťaťa už si niekedy ťažko vybavíte, aké bolo pred niekoľkými mesiacmi maličké... Stačí si však schovať pár drobností, ktoré jedinečné okamihy ihneď vrátia!
10 vecí, ktoré by si mamička mala nechať na pamiatku

1. Zavinovačka je pomocníkom pre čerstvú mamičku i bezpečným útočiskom
pre dieťa. Obvykle býva darčekom od babičky, od kamarátky alebo rodinným pokladom. Dnes mašle či šnúrky nahradili praktické suché zipsy.

2. Dve čiarky budú aj po rokoch pripomínať radostnú správu. Tehotenský test ju potvrdí dokonca už štyri dni pred termínom menštruácie, a to o päť minút. Zároveň garantuje 99-percentnú spoľahlivosť. 

3. Noviny ako dôkaz. Veľa mamičiek schováva pre svojho potomka noviny zo dňa, kedy sa narodil. Bežné udalosti každodenného života ilustrujú okamihy, kedy prišiel na svet. Čo významnejšie sa stalo, ako to, že sa narodilo vaše dieťa?

Na dennej tlači budete môcť neskôr dokladovať, ako noviny vyzerali, čím ľudia žili vo chvíli, kedy pre vás bolo najzásadnejšie narodenie potomka. Možno budete sama prekvapená, čo sa pred niekoľkými rokmi riešilo a čo sa práve udialo. 

4. Odliatky a odltačky. Nožička alebo ručička na pamiatku? S 3D odlievacou súpravou žiadny problém. Je veľmi citlivá k novorodeneckej pokožke a zachytí aj najjemnejšiu kresbu. O niekoľko mesiacov sa budete čudovať, akú maličkú nožičku malo vaše dieťa pri narodení. 

5. Obrázky z bruška. Ultrazvukové vyšetrenie patrí k najbežnejším a častým v priebehu celého tehotenstva. Môžete si záznamy svojho rastúceho dieťatka schovávať, k presnej orientácii vedie aj dátum na každej snímke.

Okolo 20. týždňa gravidity sa pri skríningu priamo núka dať si urobiť záznam. V 3D kvalite sú zachytené i detaily tváre. Deti sa neskôr rady dívajú, ako vyzerali u mamy v brušku. 

6. Meno a priezvisko spolu s dátumom narodenia obsahuje identifikačný náramok, ktorý sa novorodencovi pripevní bezprostredne po narodení na zápästie. Tam ostane až do odchodu domov. Aj ten si možno nechať. 

7. Denníček. Premyslený do posledného detailu, s fotoalbumom. Prvý úsmev, prvé slovko, rodinné oslavy... Prispieť môže každý člen rodiny a pocity lásky, šťastia a radosti ostanú navždy. 

8. Drobnosti. Prvé náušničky, body, topánočky capačky dodnes visia na stene v spálni. Niektoré mamičky majú schované šaty z prvých narodenín, topánky, v ktorých začalo ich dieťa chodiť, obľúbenú ohryzenú hračku užmolenú prvými zúbkami. Ale trebárs aj prebaľovaciu deku, miniatúrne ponožky, pramienok vlasov, prvý zúbok zúbok, sponky do vlasov, čelenku...

Ideálne je, ak si zadovážite špeciálnu škatuľu, kam všetky tieto poklady uložíte. Z času na čas si pripomeňte, aké to bolo, keď ste čakali dieťatko, nakupovali výbavičku, a vôbec prvé týždne a mesiace spoločného života. Deti rady počúvajú, aké to bolo, keď boli v brušku, ktoré slovo povedali ako prvé... Schované predmety pomôžu oživiť pamäť. 

9. Fotiek nie je nikdy dosť. Od pôrodnej sály dokumentujte! Fotky pote- šia babičky a širšie príbuzenstvo ako darček, vytvárajte kalendáre, denníky, fotosérie, rámujte ako obrázky... Fotografií a videozáznamov nie je nikdy dosť. Po niekoľkých rokoch sa iste radi pozrú aj hlavní aktéri. 

10. Ceduľka. Označenie postieľky, v ktorej leží novorodenec v pôrodnici, pripomenie prvé spoločné hodiny. Podobný suvenír získajú i mamičky predčasne narodených detí z inkubátora. 

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma