AutoMag.sk SportMag.sk Orbion.sk Maminka.sk DrobecRoka.sk

10 spôsobov, ako osláviť Silvestra s deťmi

To, že máte deti, ešte neznamená, že na Silvestra musíte byť zavretí doma pri televízii, nudiť sa a závidieť svojim bezdetným priateľom, ktorí si užívajú na najväčšej párty roka. Aj vy si môžete užiť zábavu, najlepšie potom priamo so svojimi ratolesťami. Len to vyžaduje trošku plánovania a príprav.
10 spôsobov, ako osláviť Silvestra s deťmi

1. Usporiadajte párty skôr

Ak máte deti príliš malé na to, aby mohli byť hore do polnoci, urobte party skôr. Pokojne môže byť obedňajšia alebo popoludňajšia, navyše na Silvestra sa ešte stmieva skoro, takže aj na ohňostroj budete mať tmu.

Silvester sa oslavuje po celom svete, a tak môžete deťom z internetu pustiť zábery z osláv z druhého konca sveta. Budú tak mať odpočítavanie na príchod nového roka i slávnostný prípitok.

2. Urobte poriadnu výzdobu!

Balóniky a papierové konfety - to je to, čo patrí k poriadnej detskej oslave. Vyzdobte preto s deťmi poriadne byt! Môžete si tiež vyrobiť papierové čiapky.

silvestr2.jpg

3. Nastrojte sa

Posledný deň roka je slávnostný okamih, čomu by mal zodpovedať aj výber vášho oblečenia. Preto vytiahnite z šatníkov tie najlepšie šaty, a to aj pre deti. A nebojte sa to pokojne aj trošku preháňať - nasaďte biele rukavičky, perly, motýliky a diadémy. Ak ich nemáte doma, určite ich nájdete v najbližšom obchode, second hande či u Vietnamcov. Namaľujte a nalíčte sa, rovnako ako svoju dcéru. Na fotkách budete vyzerať jednoducho skvele.

4. Podávajte koktejly

Vytvorte neobvyklý nealkoholický koktail a dajte mu dlhý a dôležito znejúci názov, ktorý poteší detské srdcia. Pite zo slávnostných pohárov a pripite si na nový rok.

Môžete podávať napríklad nápoj z cukrovej vaty. Znie to síce strašne, ale deťom to určite bude chutiť. Len to znamená, že sa musíte predzásobiť cukrovou vatou. Vatu dáte do pohárov a zalejete perlivou vodou.

silvestr1.jpg

Silvester 1

5. Pripravte občerstvenie

Dajte si prácu a pripravte zábavné občerstvenie. Môžete prizvať na pomoc deti. Vykrojte syr, šunku aj chlieb formou na sladké. Nakrájajte zeleninu a na tanieroch tvorte obrázky.

silvestr3.jpg

6. Tancujte

Urobte si zoznam skladieb, ktorý obsahuje nielen obľúbené detské skladby, ale aj dospelácke vypaľovačky. Vytvorte tanečný parket a nebojte sa pustiť do tanca s deťmi. A až sa unavíte, kľudne sa len posaďte a sledujte svoje deti. Zaručene vás totiž pobavia. Môžete usporiadať tanečnú súťaž o malé ceny a nezabudnite sa fotiť!

7. Postavte pevnosť

Ak si myslíte, že ste príliš starí na stavanie bunkrov a pevností, potom je najvyšší čas, aby ste prebudili to dieťa vo svojom vnútri. Je úžasné niečo spoločne budovať a potom sa v domčeku ukryť a len tak sa rozprávať. A pevnosť má ešte jednu výhodu - deťom sa tam bude tak páčiť, že nebudú chcieť vyliezť von a vy budete mať čas si oddýchnuť pred ďalším vyčíňaním.

8. Urobte si doma malé foto štúdio

Zabehnite do papiernictva a kúpte rolku bieleho alebo aj farebného papiera. Nalepte na stenu v niekoľkých pruhoch, aby ste vytvorili pozadie. Na to môžu deti kresliť aj písať rôzne nápisy či svoje predsavzatia. Potom vytvorte rôzne rekvizity ako fúzy, klobúčiky, použite rôzne paličky či boa. Každý sa môže nazdobiť, ako bude chcieť a hor sa pred foťák. Do telefónu si potom stiahnite aplikáciu na úpravu fotiek a prepojte sa s tlačiarňou. Fotky môžete tlačiť hneď a potom ich spoločne nalepiť po byte.

9. Usporiadajte ohňostroj

Vôbec nemusíte používať pyrotechniku, ktorá robí veľký rachot. Ak sú vaše deti malé a báli by sa hluku, postačia vám napríklad prskavky alebo čínske lampióny. Alebo si kúpte rôzne svietiace tyčky, rohy, kruhy a tie dajte deťom do rúk. Rovnako budú mať najväčšiu radosť z toho, že budú môcť ísť za tmy von a vyčíňať s niečím svietiacim.

10. Pripravte balóniky plné konfiet

A ak nechcete deti púšťať von, pripravte ako vrchol slávnostného večera balóniky plné konfiet. Budete potrebovať - veľké balóny, žiarivo farebné štvrťky, rôzne veľké a tvarované dierovačky, lievik, naostrené špajdle. Nechajte deti, aby dierovačkami vyrábali konfety z farebných štvrtiek. Budete ich potrebovať skutočne veľa, takže majú o zábavu postarané na dlhú dobu.

Lievikom potom dostanete konfety do balónikov, ktoré potom nafúknete a priviažete niekde vysoko. Ale len tak vysoko, aby na ne deti dosiahli. Až príde ten správny čas, rozdáte deťom špajdle, ktorými môžu balóniky prepichnúť. Keď na to príde - buchnutie balónikov a záplava konfiet urobí možno väčšiu radosť než samotný ohňostroj.

silvestr4.jpg

Foto: blog.vickybarone.com, prettyprovidence.com, goodshomedesign.com, shoptwixt.blogspot.com

Maminka na FACEBOOKU

Mamičky najviac zaujíma